2. Зимни спортове
  3. Домрачова спечели масовия старт на 12.5 километра

Домрачова спечели масовия старт на 12.5 километра

Даря Домрачова от Буларус спечели мясовия старт на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва

Даря Домрачова от Буларус спечели мясовия старт на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. 25-годишната Домрачова започна с две грешки на огневия рубеж, но при следващите си три стрелби беше перфектна и с време 35:03.6 минути записа трета победа за сезона и общо шеста в кариерата си. Втора се нареди Анастасия Кузмина от Словакия, която допусна само един пропуск и то при последната си стрелба, за да финишира на 25.2 секунди зад победителката.

Трета остана лидерката за Световната купа Магдалена Нойнер (Германия). Тя също се провали на последната стрелба и след две грешки в крайна сметка завърши на 32.1 секунди зад Домрачова. Нойнер остана начело с 696 точки след 14 от 26 състезания. Домрачова е втора с 639 точки, а трета е Кайса Мекерейнен (Финландия) с 575 точки. Надпреварата премина без българки, тъй като за участие се класираха първите 30 от спринта на 7,5 километра от четвъртък, когато най-добре се представи Емилия Йорданова, класирала се на 45-то място.