2. Зимни спортове
  3. Клечеров и Анев в топ 25 в Антхолц, руснак спечели спринта

Клечеров и Анев в топ 25 в Антхолц, руснак спечели спринта

Михаил Клечеров завърши 23-и, а Красимир Анев се класира 25-и в спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва

Михаил Клечеров завърши 23-и, а Красимир Анев се класира 25-и в спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Клечеров финишира с време 24:40.3 минути, а Анев беше само с 5.5 секунди по-бавен от сънародника си. И двамата стреляха перфектно, като свалиха и десетте мишени на огневия рубеж. Третият българин Владимир Илиев остана 82-и от 95 финиширали с три грешки и време 26:41.0 минути.

Победител с безгрешна стрелба стана руснакът Антон Шипулин с време 23:36.2 минути. Това беше първа победа за Световната купа за 23-годишният руснак. На второ място на 10 секунди финишира германецът Михаел Грайс, а трети на 20.5 секунди с една грешка се нареди норвежецът Ларс Бергер.

Лидерът в генералното класиране Тарей Бьо от Норвегия остана на 51-жо място извън зоната на точките с 3 грешки при стрелбата с време 25:24.0 минути. Бьо обаче запази първото си място за Световната купа след 13 от 26 състезания с 572 точки, пред Емил Хегле Свендсен също от Норвегия с 560 точки и Михаел Грайс с 447 точки. Красимир Анев е 26-и в подреждането със 174 точки, а Клечеров е 56-и с 52 точки.