3. Кошмар за Владо Илиев на Световната купа

Кошмар за Владо Илиев на Световната купа

Драма за златния медал в Остерзунд

Една от големите ни надежди за олимпиадата в Пьончан Владимир Илиев не започва сезона по най-добрия начин.

Българинът тръгна лошо в Световната купа в биатлона, след като в първия старт - индивидуалната дисциплина на 20 км в Остерзунд от 20 изстрела той пропусна 6 мишени.

В спринта на 10 км днес пък българинът бе още по-неубедителен и в двете си стрелби уцели само 4 мишени. Владо сбърка 2 пъти от положение легнал и цели 4 от положение прав. Това отреди на топ биатлонистът ни 97-ата позиция в класирането и така той не попадна сред състезателите за  утрешното преследване на 12.5 км.

За него от българите се класира единствено Димитър Герджиков, който допусна само 1 грешка в стрелбата и се нареди 59-и.

Малшанс преследва и Красимир Анев. Както Novsport.com пръв писа самоковецът е с ново възпаление на дясното око и с лека настинка, което накара треньорът му Георги Фъртунов да го спре от старта днес.

Антон Синапов пък завърши на 71-ата позиция след 3 грешки в стрелбата.

Днешното състезание пък бе изключително интересно и драматично, след като до последно не се знаеше кой ще триумфира със златния медал.

Лидерът за титлата Мартен Фуркад (Франция), стартира с 13-и номер и завърши само с 1 пропусната мишена при второто си посещение на рубежа. Французинът вече се виждаше победител, когато по трасето тръгна Тарей Бьо с №94.

Норвежецът направи чиста първа стрелба, но във втората – сбърка 1 изстрел и изоставаше от Фуркад. Бьо обаче не се предаде и се бори до последно, като успя да изпревари Мартен с едва 7 десети и да му отнеме златото.

Трети се нареди Ерик Лесер (Германия) също с едно наказание.