2. Зимни спортове
  3. Краси Анев вече е в световния елит на биатлона

Краси Анев вече е в световния елит на биатлона

Елитът в биатлона се формира от първите 15-20 състезатели в Световната купа, които са с много изравнени възможности

Най-добрият ни биатлонист Красимир Анев вече твърдо си проби път до световния елит в техничния спорт. 24-годишният спортист, роден в Самоков, завърши 12-и в спринта на 10 км от календара на Световната купа в германския курорт Оберхоф. С това той изравни най-доброто си класиране в надпреварата - миналата зима също беше 12-и, отново на 10 км, но в Хохфилцен.

Елитът в биатлона се формира от първите 15-20 състезатели в Световната купа, които са с много изравнени възможности. В жестоката конкуренция често изходът се решава от точната стрелба или едно трепване на ръката. Анев стреля без грешка в Оберхоф, което най-вероятно е ключът към много доброто му класиране.

Само пет биатлонисти от първите 15 в надпреварата нямат пропуснат изстрел. Българинът изостана на 46,2 секунди от победителя Арнд Пей-фер (Германия). С12-ото си място Анев спечели 29 т. за Световната купа. Той е европейски шампион за младежи от 2007 г.

Михаил Клечеров завърши 44-ти в Оберхоф с една грешка на рубежа на 2:03,6 минути от първия, а Владимир Илиев - 53-ти с 3 пропуснати мишени на 2:17 минути.