2. Зимни спортове
  3. Тора Бергер спечели преследването на 10 км

Тора Бергер спечели преследването на 10 км

Тора Бергер от Норвегия спечели преследването на 10 километра за жени от Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место.

Бергер, която бе втора в спринта преди два дни, направи три грешки в стрелбата и финишира с време 31:00.3 минути.

Втора на 17.9 секунди остана Хелена Екхолм (Швеция), която не направи нито една грешка в четирите стрелби.

Трета завърши Мари-Лор Брюне (Франция) също без грешка на огневия рубеж и с изоставане от 25.1 секунди.

Двукратната олимпийска шампионка и лидерка в класирането за Световната купа Магдалена Нойнер (Германия) остана седма, след като направи осем грешки в стрелбата и и остана на 1:26.4 минути след победителката.

Единствената българка в състезанието Емилия Йорданова завърши 50-та с шест грешки и изоставане от 6:36.7 минути.

Магдалена Нойнер е начело в генералното класиране за Световната купа след 12 от общо 26 старта с 588 точки актив, пред Дария Домрачова (Беларус) с 531 точки, Олга Зайцева с 521 точки и други.