2. Зимни спортове
  3. Женската ни щафета остана 13-а Хохфилцен

Женската ни щафета остана 13-а Хохфилцен

България в състав Емилия Йорданова, Ния Димитрова, Нина Кленовска и Десислава Стоянова се класира на 13-о място в женската щафета на 4 по 6 километра в Хохфилцен, кръг от Световната купа по биатлон.

България в състав Емилия Йорданова, Ния Димитрова, Нина Кленовска и Десислава Стоянова се класира на 13-о място в женската щафета на 4 по 6 километра в Хохфилцен, кръг от Световната купа по биатлон. Българският отбор изостана на една обиколка от победителите от Норвегия, а най-точна в стрелбата от българките бе Ния Димитрова, която не допусна нито една грешка. Останалите три български състезателки допуснаха общо 8 пропуска при стрелбата.

Норвегия в състав Фани Веле-Странд Хорн, Елизе Ринген, Синове Солемдал и Тора Бергер завърши с време 1:07:13.3 часа. Норвежкият тим допусна цели 10 грешки при стрелбата, но успя да компенсира това с отлично представяне в бягането.

На второ място, на 13.6 секунди, след Норвегия остана отборът на Франция. На трета позиция завърши Русия. Рускините изостанаха на 29.4 секунди от победителите.