2. - Англия
  3. Брайтън взе ценна точка, която може да спаси тима от изпадане

Брайтън взе ценна точка, която може да спаси тима от изпадане

"Чайките" стигнаха до късно реми с гостуващия Нюкасъл

Брайтън не успя още днес да си осигури оставането в Премиър лийг, но все пак се доближи до тази цел, след като направи 1:1 с Нюкасъл на "АМЕКС Стейдиъм". Айосе Перес (18) откри резултата през първото полувреме, в което гостите бяха по-добрият тим. След почивката Брайтън се представи далеч по-добре и стигна до изравнително попадение чрез Паскал Грос (75). След този резултат “чайките“ вече имат четири точки преднина пред Кардиф Сити и далеч по-добра голова разлика от уелския тим. До края на шампионата остават два кръга.

Нюкасъл игра по-добре от самото начало и логично Айосе Перес попари феновете на домакините в 18-ата минута. Рондон свали с глава центриране на Дъмет, а испанецът простреля Матю Райън с бомбен шут. В 33-ата минута Перес, който получи контузия още преди гола, напусна терена, като на негово място влезе Кенеди. Малко след това Шер се озова на чиста позиция след двойно с Рондон, но Райън излезе много добре и предотврати опасността.

Нюкасъл играеше с лекота през първата част и доминираше осезаемо над своя съперник, който не създаде нищо интересно в предни позиции.

След почивката Брайтън изглеждаше далеч по-добре. В 61-вата минута Дъфи стреля с глава от удобна за него позиция, но топката премина встрани. Малко след това Дубравка се намеси след добро центриране на Марч към Мъри.

Четвърт час преди края домакините стигнаха до изравнително попадение. Мъри отклони с глава центриране на Бруно, а Грос прати топката с глава във вратата на Дубравка.

В последната минута Мъри имаше шанс да донесе победата на домакините, след като засече с глава центриране на Нокер, но топката премина над вратата.

Нюкасъл е 13-и с актив от 42 точки, докато Брайтън заема спасителната 17-а позиция с 35 пункта. В последните два кръга “чайките“ имат много тежка програма, защото гостуват на Арсенал и приемат Манчестър Сити. Кардиф Сити, който изостава в момента на четири точки от Брайтън, пък има домакинство на Кристъл Палас и трудна визита на Манчестър Юнайтед. Това означава, че спечелената днес точка може да се окаже безценна за тима на Крис Хютън.

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)