2. - Англия
  3. Ерик Ламела помля Монако с първия хеттрик в своята кариера (ВИДЕО)

Ерик Ламела помля Монако с първия хеттрик в своята кариера (ВИДЕО)

"Шпорите" громят с 4:1, Том Керъл вкара своя първи гол за клуба

Ерик Ламела вкара първия хеттрик в своята кариера, а Тотнъм разпиля Монако с 4:1 в последното завъртане в Група J на Лига Европа. Аржентинецът наниза трите си гола още през първата част, а след паузата Ел Шаарави вкара почетен гол преди Том Керъл да вкара първия си гол за първия тим на „шпорите”.

Маурисио Почетино започна мача без основни играчи като Хари Кейн, Деле Али и Кристиан Ериксен, но това не спря лондочани. Шоуто започна във втората минута, когато гостите сбъркаха елементарно при изнасянето на топката, а Бен Дейвис отляво намери отлично по земя Ламела пред вратарското поле и той пусна ниско в десния ъгъл за 1:0.

След четвърт час Хьон Мин Сон с глава продължи за Ламела, който нахлу между двама защитници и стреля, а Субашич левашки допусна топката да мине между ръцете му в същия долен десен ъгъл – 2:0.

Клинтън Нжие открадна от защитата на французите, Сон пусна надясно и Ламела завърши идеално контрата в любимия си тази вечер десен ъгъл за 3:0 в 37-ата минута.

Онома изпусна в началото на втората част, а Ел Шаарави много красиво фалцира в... долния десен ъгъл, но този път на вратата на Тотнъм за 3:1 в 62-ата минута.

Том Керъл се изгаври със защитата на гостите и се разходи по аутлинията преди да пусне по земя между вратаря и гредата от нищожен ъгъл за крайното 4:1 с първия си гол за Тотнъм в своята кариера.

Тотнъм спечели групата с 13 точки, а Монако отпадна, след като остана трети с 6.