2. - Англия
  3. Лестър записа трета поредна победа в Англия (ВИДЕО)

Лестър записа трета поредна победа в Англия (ВИДЕО)

"Лисиците" се върнаха на трето място в класирането след успех с 2:0 над Кристъл Палас

Лестър записа трета поредна победа в първенството, след като спечели с 2:0 гостуването си на Кристъл Палас. Турският защитник Чалар Союнджу откри резултата в 57-ата минута, а Джейми Варди се разписа малко преди края.

"Лисиците" се върнаха на трето място в класирането, като изостават само на две точки от втория Манчестър Сити. Варди пък отбеляза десетия си гол в шампионата и вече е едноличен лидер при стрелците.

Срещата бе равностойна през първото полувреме, но тимът на Рой Ходжсън не създаде положения пред Шмайхел. Союнджу, който пристигна от Фрайбруг през 2018 г., а миналата година беше резерва на Магуайър, прави много силен сезон и днес за пореден път имаше принос за успеха на Лестър. Той вкара първия гол в мача, след като бе оставен непокрит след ъглов удар и с глава прати топката в мрежата.

След почивката гостите имаха предимство, а две минути преди края Варди направи отлично двойно с Грей при бърза атака и отбеляза поредния си гол. Малко по-късно Чилуел се размина с попадение, като стреля в гредата.

Кристъл Палас е девети в класирането с актив от 15 точки.