2. - Англия
  3. Нови три точки за Ливърпул след голов спектакъл на "Селхърст Парк" (ВИДЕО)

Нови три точки за Ливърпул след голов спектакъл на "Селхърст Парк" (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" спечелиха с 4:2 гостуването на Кристъл Палас

Ливърпул спечели с 4:2 гостуването си на Кристъл Палас в двубой от 10-ия кръг в Англия. Истинско голово шоу видяха феновете на стадион „Селхърст Парк”, като двата тима направиха най-резултатните първи 45 минути в Премиършип от началото на сезона. Три от попаденията преди почивката бяха за сметката на Ливърпул, докато домакините вкараха два чрез Макартър. През второто полувреме Фирмино оформи крайното 2:4.

Гостите откриха резултата в 16-ата минута чрез Емре Джан. Коутниньо с техничен прехвърлящ удар намери Морено отляво, след което топката бе подадена към Джан, който стреля точно за 0:1.

Само две минути трая радостта на „мърсисайдци”, тъй като Ловрен допусна фрапанна грешка довела до изравняване на резултата. Матип пусна топката към Ловрен, който опита да изчисти, но вместо това топката попадна в Макартър, който с глава прехвърли излезлият Кариус.

В 21-ата минута Ловрен се реабилитира за грешката си при гола на Палас и вкара в 21-ата за 2:1 след центриране от корнер на Коутиньо.

В 33-ата минута Заха центрира отдясно, а Макартър отново спечели въздушната битка с отбраната на гостите и насочи точно с глава топкаат в мрежата за 2:2.

Вратарят на домакините Манданда показа невероятен рефлекс в 37-ата, отклонявайки с плонж удар на Коутиньо, топката срещна страничната греда и не влезе в мрежата за трети път, а Садио Мане секунди след това не успя да реализира от 10-ина метра.

Това обаче направи Матип в 44-ата, давайки гол аванс на „мърсисайдци” в края на полувремето.

Втората част бе далеч по-малко резултатна, но също толкова динамична като първите 45 минути.

В 49-ата  Бентеке изпробва рефлекса на вратарят на Ливърпул, Кариус обаче успя да избие удара на бившия играч на „мърсисайдци”.

Мане показа завидна скорост и успя да надбяга Томкинс при атака на гостите, но ударът на нападателя бе отклонен с крак от Манданда.

В 71-ата Хендерсън с фантастичен пас намери Фирмино в предни позиции, бразилецът пое топката и технично прати кълбото над плонжа на вратаря за крайното 4:2.

След успеха Ливърпул има в актива си 23 точки и заема 3-о място в класирането, като „мърсисайдци” са с еднакъв брой точки с лидера Манчестър Сити и вторият в класирането Арсенал.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)