2. - Англия
  3. ОБЗОР: Сити е на 1/4-финал за Купата на лигата след бой по Саутхемптън (РЕПОРТАЖИ)

Лестър и Евертън също продължават напред в надпреварата

Манчестър Сити се класира на 1/4-финал за Купата на Лигата, след като постигна домакинска победа с 3:1 над Саутхемптън. Мениджърът на домакините Пеп Гуардиола бе дал шанс на някои от резервите си и място в титулярния състав намериха Браво, Фодън, Дойл, Гарсия, както и Анхелиньо.

Още в 20-ата минута на срещата Отаменди даде аванс на домакините и откри резултата в тяхна полза след удар с глава. В 38-ата минута Сити стигна и до второ попадение. Агуее беше е намерен от Уолкър на добра позиция и от близка дистанция вкара. За 3:0 точен беше отново Агуеро, но този път в 56-ата минута.

Гостите стигнаха до почетен гол чрез Стивънс в 75-ата минута.

Лестър и Евертън също продължават напред. "Лисиците" спечелиха с 3:1 гостуването си на Бъртън, докато Евертън победи с 2:0 Уофорд у дома.

Утре са големите дербита: Ливърпул - Арсенал и Челси - Мачсетър Юнайтед.