2. - Англия
  3. Саутхептън нахлу с гръм и трясък в Топ 3 (ВИДЕО)

Саутхептън нахлу с гръм и трясък в Топ 3 (ВИДЕО)

Рожденик вкара два в голово шоу на "Вила Парк"

Саутхемтън нанесе втора поредна загуба на Астън Вила във Висшата лига и се изкачи до третото място в класирането. Двата отбора си спретнаха страхотно голово шоу в Бирмингам, което беше спечелено от гостите с 4:3.  Рожденикът Джеймс Уорд-Праус, който днес навършва 26, изигра страхотен двубой. Той вкара гола и подаде за още един.

В 20-ата минута халфът асистира на Яник Вестергор. Уорд-Праус центрира от свободен удар, а датчанинът засече с глава - 0:1. До почивката рожденикът на два пъти се разписа  от пряк свободен удар.

Домакините, които стартираха сезона с четири поредни победи, една от които бе гръмкото 7:2 срещу шампиона Ливърпул, не отправиха нито еди точен удар пред първото полувреме.

Вила започна малко по-добре втората част, но Алекс Маккарти на два пъти се намеси добре, спасявайки удари с глава на Трезеге и Грийлиш.

В 58-ата минута Дани Ингс вкара още едно попадение за Саутхемптън с чудесен изстрел от границата на наказателното поле. Четири минути след това Вила все пак върна един гол, след като Тайрън Мингс засече с глава центриране на Джак Грийлиш.

До края Маккарти спаси още три пъти след нови удари на Трезеге и Рос Баркли, а още едно попадение на Ингс бе отменено заради засада.

В добавеното време Оли Уоткинс направи 2:4 от дузпа, отсъдена за нарушение на Диало срещу Грийлиш. Самият Грийлиш пък оформи крайния резултат в 97-ата минута след удар по земя от границата на наказателното поле. Този път Маккарти не се намеси добре и позволи на топката да влезе в близкия до него ъгъл.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)