2. - Англия
  3. Сити отказа Фейенорд за 10 минути (ВИДЕО)

Сити отказа Фейенорд за 10 минути (ВИДЕО)

Джон Стоунс вкара два гола за успеха на "гражданите"

Мачестър Сити стартира ударно тазгодишното си участие в Шампионската лига. Англичаните унищожиха с 4:0 Фейенорд в мач от група F на надпреварата.

Гостите на практика отказаха съперника си още в първите 10 минути на двубоя, в които набързо вкараха два гола. Първо Джон Стоунс стреля с глава след центриране отляво. Топката премина между краката на защитник и след само 90 секунди игра резултатът вече беше 1:0 за Сити.

Последва дежурния гол на Серхио Агуеро. Аржентинецът засече остро подаване отдясно на Кайл Уолкър и топката влетя в далечения ъгъл.

Англичаните не се задоволиха с натрупания аванс и в 25 минута Габриел Жезуш вкара още едно попадение на празна врата. Футболистите от Манчестър изпълниха корнер, след който Менди стреля в защитник. Вторият удар беше спасен от Брадли Джоунс, но топката отиде в непокрития Жезуш, който не сгреши. Останаха сериозни съмнения за засада на бразилеца.

През втората част гостите продлжиха да атакуват и в 63-ата минута Стоунс отбеляза втория си гол в срещата. Той отново се разписа с глава. Де Бройне центрира отляво след двойно подаване при изпълнение на корнер.

В следващия кръг Сити приема Шахтьор, а Фейенорд гостува на Наполи.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)