2. - Българи в чужбина
  3. Благо със загуба от шампиона на старта на първенството в Русия

Благо със загуба от шампиона на старта на първенството в Русия

Отборът на Терек (Грозни) загуби домакинството си на Зенит с 0:1

Воденият от холандската легенда, Рууд Гулит, отбор на Терек (Грозни) загуби домакинството си на шампиона Зенит с 0:1 на старта на футболното първенство в Русия. Единственото попадение в срещата отбеляза Данко Лазович в 15-ата минута. Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр и изигра пълни деведесет минути за своя тим като се отличи с няколко много опасни удара към вратата на Малафеев.

През първата част отборът на Зенит стоеше много по-добре на терена, като поддържаше високо темпо на игра и пресираше своя съперник по цялото игрище. В 15-ата минута Данко Лазович бе изведен добре от Дани и откри резултата в полза на тима от Санкт Петербург.

След почивката Благо се разигра и имаше няколко възможности да се разпише. Първо в 65-ата минута, халфът стреля от пряк свободен удар, но стражът на Зенит отрази удара.

Пет минути по-късно българският национал отправи силен удар от далечна дистанция, но отново Малафеев закова кълбото.

Най-чистото положение за Георгиев обаче бе девет минути преди края на срещата, когато затрудни максимално вратарят на гостите, с удар в долния десен ъгъл на вратата, но отново Малафеев успя да се разтегне и да предотврати попадение.

Така след изиграването на първия кръг в Русия, тимът на Терек заема 14-а позиция с нула точки, докато Зенит е четвърти с три пункта, благодарение на спечелената победа тази вечер.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0