2. - Българи в чужбина
  3. Караславов с реален шанс за промоция в Бундеслигата след победа над Падерборн

Караславов с реален шанс за промоция в Бундеслигата след победа над Падерборн

Гройтер Фюрт победи Падерборн с 2:0, Арминия на Галин Иванов няма шанс за спасение след реми с Оберхаузен

Отборът на Гройтер Фюрт победи гостуващия Падерборн с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Втора Бундеслига. Асен Караславов не започна сред титулярите на домакините, но се появи на терена седем минути преди края на срещата, заменяйки нападателя Феликс Клаус.

И двете попадения за Гройтер паднаха през втората част. В 57-ата минута Бурак Каплан откри резултата, а четири минути преди края на двубоя Леонард Хаас оформи крайното 2:0.

След тази победа тимът на Караславов запазва четвъртата си позиция в класирането с 54 точки и има реален шанс да се пребори с отбора на Бохум за плейоф за влизане в елита на немския футбол.

В друга среща от кръга отборът на Галин Иванов Арминия Билефелд завърши наравно с гостуващия Рот-Вайс Оберхаузен – 3:3. Българинът влезе в игра на почивката, заменяйки халфа Арне Фейк. Иванов имаше възможност да отбележи още със самото си влизане на терена, но след удара му с левия крак от границата на наказателното поле топката прелетя над напречната греда.

Самият двубой се разви много интересно тъй като тимът на Оберхаузен на три пъти повеждаше, но беше изравняван. Гостите откриха резултата в 12-ата минута с попадение на Мике Теранова, като при този резултат завърши първата част. Себастиян Хайдингер изравни пет минути след почивката, но още пет след това Оберхаузен отново излезе напред в резултата чрез Рони Кьоник. Радостта на гостите от попадението обаче не трая дълго тъй като още в следващата атака Йосип Тадич отново възстанови равенството. В 58-ата минута Оберхаузен получи правото да изпълни дузпа и за трети път поведе в резултата, след като Маркус Кая хладнокръвно отбеляза наказателния удар. В третата минута на продължението на срещата обаче Йосип Тадич отбеляза второто си попадение в срещата за крайното 3:3.

След равенството тимът на Галин Иванов продължава бъде последен в класирането и няма никаква надежда за спасение със своите скромни 16 точки, на цели 11 от спасителната зона.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0