2. - Българи в чужбина
  3. Ростов разнебити гостуващия Спартак (Москва)

Ростов разнебити гостуващия Спартак (Москва)

Чавдар Янков с 55 минути игра за домакините

Отборът на Ростов с Чавдар Янков в състава си размаза гостуващия Спартак (Москва) с 4:0 в последния мач от първия кръг на руското първенство. Българският национал започна срещата като титуляр и остана на терена до 55-ата минута при резултат 2:0. Той можеше да се разпише в края на първата част, но ударът му от близко разстояние бе отразен с вещина от стража на московчани.

Домакините откриха резултата в 6-ата минута чрез гол, дело на Роман Адамов в 6-ата минута, след като нападателят на Ростов бе изпуснал дузпа по-рано. Отново Адамов удвои преднината на Ростов в 48-ата минута, когато се разписа с глава за 2:0. След попадение на Драган Блатняк в 73-ата минута резултатът доби класическо изражение, а Тимофей Калачов оформи крайния резултат в 80-ата минута.

Разгромният успех изстреля Ростов на върха в класирането, докато Спартак е на дъното, заради четирите допуснати гола.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0