2. - Българи в чужбина
  3. Стилиян Петров с цял мач при равенство на Вила

Стилиян Петров с цял мач при равенство на Вила

Бирмингамици завършиха наравно 1:1 с Евертън у дома, Норич удари У.Б.А като гост

Отборите на Астън Вила и Евертън завършиха наравно 1:1 в мач от 21-ия кръг на Премиър Лийг. На „Вила Парк” домакините откриха резултата в 56-ата минута чрез Дарън Бент, но Виктор Аничебе изравни в 69-ата.

Цял мач за бирмингамци изигра българският национал Стилиян Петров, който се отчете с добри изяви и няколко удара към вратата, пазена от Тим Хауърд.

Още в 8-ата минута Петров пробва своя мерник от около 22 метра, но ударът му бе отразен от стража на гостите. Още една подобна възможност се откри пред българина в края на срещата, но ударът му бе блокиран.

Срещата на „Вила Парк” бе равностойна и непредвидима до самия й край. Дарън Бент даде предимство на домакините в 56-ата минута, засичайки от непосредствена близост центриране на Стивън Айрлънд. Отново Бент можеше да удвои само две минути след като бе попаднал в прегръдките на своите съотборници, но този път ударът му с глава бе спасен.

В 69-ата минута нигерийският нападател Виктор Аничебе получи подаване от Лендън Донован и с удар от десетина метра изравни резултата.

В оставащите минути до края на срещата двата тима си размениха по едно положение в лицето на двамата голмайстори, които този път обаче бяха неточни.
По този начин резултатът се запази 1:1, което отрежда 10-а позиция на Евертън с актив от 25 точки. Отборът на Астън Вила пък е на 12-о място с 24.

В друга среща от кръга Норич победи като гост Уест Бромич с 2:1. „Канарчетата” поведоха две минути преди почивката чрез Андрю Сърман от удобна позиция.

Домакините успяха да върнат попадението след като в 68-ата минута Джером Томас бе фаулиран от Даниел Аяла в наказателното поле и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка.

Зад топката застана Шейн Лонг, който хладнокръвно реализира за 1:1.

В 79-ата минута обаче след Стив Морисън завърши прекрасна контраатака на гостите и се разписа от границата на вратарското поле, носейки по този начин трите точки на Норич.

Така „канарчетата” събират актив от 28 точки и са на девета позиция, докато тимът на Уест Бромич е 15-и с 22 пункта.