3. Чикаго сломи Селтикс със 121:118 след две инфарктни продължения

Чикаго сломи Селтикс със 121:118 след две инфарктни продължения

Чикаго Булс изравни плейофната серия срещу Бостън Селтикс на 2-2 победи, след като взе домакински успех със 121:118. Домакините се нуждаеха обаче от цели две продължения, за да стигнат до победата, като мачът се над 3 часа и половина. Шестият мач между двата отбора ще бъде в Чикаго, а седмата среща евентуално ще се проведе в Мазачутец.

Две тройки на Рей Алън и Бен Гордън успяха да вкарат мача в първи и второ продължение. В отсъствието на Кевин Гарнет и след напускането на Пъркинс, Бостън изпитваше сериозни проблеми под коша.

Двубоят бе напълно равностоен през първото полувреме, а двата отбора си размениха кратко надмощие в третата и четвъртата част, като в крайна сметка приключиха 96:96.

Чикаго имаше аванс от три точки секунди преди сирената, но за кой ли път Рей Алън заби тройка и вкара двубоя в продължения. През първото продължение Бостън бе по-активният отбор на терена и имаше всички шансове да вземе мача.

Бен Гордън обаче отвърна на предизвикателството на Рей Алън и отбеляза невероятна тройка 4.5 секунди преди изтичането на добавения период. Гордън се разписа през тялото на Пол Пиърс за 110:110 и така последваха нови пет допълнителни минути.

През втората част отборът на Чикаго доминираше в залата и се възползва от грешките на Селтикс, за да вземе аванс от 5 точки. Гостите обаче намалиха и дори имаха шанс да пратят двубоя в трето продължение.Новобранец №1 на сезона Дерик Роуз бе най-полезен за Чикаго с 23 точки, 11 борби и девет асистенции. Бен Гордън добави 22 точки и шест борби, а Салмънс наниза 20.

32-годишният капитан на Бостън Пол Пиърс завърши с 29 точки, но стреля най-много от всички в мача - цели 24 пъти. Трипъл-дабъл записа най-добрият баскетболист на тима в плейофите - Ражон Рондо, който се отчете с 25 точки, 11 борби и 11 асистенции. 28 точки добави Рей Алън, а Кендрис Пъркинс завърши с 15 точки и девет борби, преди да напусне терена в решителен момент за натрупани нарушения.