3. ЛеБрон и компания елиминираха Детройт след 4:0 в плейофната серия

ЛеБрон и компания елиминираха Детройт след 4:0 в плейофната серия

Само четири мача бяха необходими на Кливлънд да се класира за втория кръг на плейофите в НБА. ЛеБрон Джеймс и съотборниците му победиха за четвърти пореден път Детройт. В днешния двубой те надвиха съперника си с 99:78 и по този начин Кливлънд продължава напред.

В следващия кръг "кавалерите" очакват своя съперник. Той ще бъде победителят измежду Атланта и Маями, където Маями има предимство с 2:1 победи в преките двубои. Отборът на Детройт пък отпадна за първи път в първия кръг на плейофите от 2001 година насам.

Големият лидер на Кливлънд ЛеБрон Джеймс определено бута тима напред и е фаворит за приза най-полезен играч (MVP).

Самият ЛеБрон доказа за пореден път, че е незаменим за отбора си и в днешния мач се отчете с 36 точки, 13 борби и осем асистенции. Мо Уилямс завърши с 24 точки, а 12 добави Делонте Уест.

Ветеранът Антонио МакДайс наниза 26 точки и взе 10 борби за Детройт, а доскорошният гард на Макаби Тел Авив Уил Байнъм отбеляза 22 точки като резерва.

„ЛеБрон играе страхотен баскетбол, не само в нападение, но и в защита,” заяви старши треньорът на Кливлънд Майк Браун на пресконференцията след мача.

"Днес момчетата ми бяха концентрирани, с правилната настройка. Те действаха спокойно и методично, без прибързани действия, затова имахме успех. Не съм мислил дали почивката може да ни се отрази лошо. За някои от по-старите ни състезатели ще е добре да си отдъхнат по-продължително време", допълни специалистът.