3. Лукойл Нефтохимик взе реванш от Монтана, повежда с 1-0 в полуфиналната серия

Лукойл Нефтохимик взе реванш от Монтана, повежда с 1-0 в полуфиналната серия

Лукойл Нефтохимик разгроми със 101-71 Монтана 2003 в първата среща от полуфиналната серия при жените. Така бургаския тим вече има аванс от 1-0 и е само на победа от пети пореден финал в шампионата. Успехът на бургазлийки в същото време е и своебразен реванш за загубата на полуфинала за купата на България, когато Монтана 2003 изненада и по-късно дори отнесе на северозапад трофея.

Срещата започна с множество грешки от страна на гостенките от Монтана. Само за първата четвърт те направиха 10 такива и позволиха на състезателките на Петко Маринов да вземат надежден аванс още след 10 минути игра. Бургазлийки вкараха 29 срещу само 15 за Монтана 2003 и дадоха да се разбере, че изненада от сорта на тази както на полуфинала за купата на страната трудно може да бъде допусната.

През втората част надмощието на Лукойл Нефтохимик продължи и още след 12 минути и половина след тройка ан отличната Силвия Пеева разликата мина 20-те точки – 40-19. Последва нова грешка на гостенките, а Даниел Кръчър направи аванса 42-19 преди старши треньорът на Монтана 2003 Славко Димитров да вземе второто си прекъсване точно 7.03 преди почивката. Домакините дори поведоха с 25 точки, докато гостенките не успяха да се съвземат малко и намалят до 19 точки (46-27) по средата на частта. До почивката между двете полувремена обаче състезателките на Лукойл Нефтохимик не спряха да вакрват и съвсем заслужено след две част водеха със 62-37, цели 25 точки в повече отколкото съперника си. В този момент бе ясно, че до какъвто и обрат трудно можеше да се стигне и бе въпрос само с кваква разлика домакините ще спечелят мача и поведат в серията с 1-0.

През второто полувреме разликата дори набъбна до 32 точки след 30 минути игра и зрителите в залата започнаха да си задават въпроса как само преди малко повече от месец Лукойл Нефтохимик загуби на полуфинал от бъдещия носител на купата на България – Монтана 2003. В последната четвърт двамата треньори заложиха повече на по-младите си баскетболистки, които не промениха значително статуквото на терена. Краен резултат 101-71 – точно 30 точки в полза на Лукойл Нефотхимик, но разликата няма голямо значение, освен психическо върху втората среща в Монтана след 2 дни.

Олена Самбурска завърши с 27 точки, 4 борби и 3 асистенции, а високата Даниел Кръчър добави 18 точки и 6 борби. Неда Джурич вкара 14 точки и подаде 5 асистенции, докато Силвия Пеева завърши с 12 точки и 5 отнети топки.

Дебют за гостенките от Монтана 2003 направи завърналата се от чужбина и картотекирана преди началото на плейофите бивша състезателка и на бургаския отбор Димана Макариева. Родената именно в Монтана баскетболистка завърши с 8 точки за 16 минути игра. Най-резултатна бе Ивелина Вранчева със 17 точки, а Вера Перостийска добави 12 точки и 8 овладени топки.

Втората среща от серията е в събота от 16.00 часа в Монтана, а трети мач (в Бургас на 11 май) ще има само при победа на момичетата на Славко Димитров.

Информация: bulgarianbasket.com