3. 16 хиляди почетоха Иво Йорданов

16 хиляди почетоха Иво Йорданов

Единствено Стоичков успя да уважи полузащитника от Златното поколение на България

„Легендите на Спортинг” победиха „Приятелите на Ивайло Йорданов” със 7:6 в бенефиса на българския футболист на стадион „Жозе Алваладе” снощи, съобщава португалското издание "А Бола". 16 хиляди души почетоха железния полузащитник, част от Пеневата чета, стигнала четвъртото място на Световното първенство в САЩ през 1994 г.

Иво Йорданов завърши кариерата си, минала през Рилски спортист (Самоков), Локомотив (Горна Оряховица) и Спортинг, с попадение в последната минута на мача в португалската столица, в който участие взе и звездата на българския футбол Христо Стоичков. Очакваше се Наско Сираков и Емил Костадинов да бъдат в Лисабон, но единствено Стоичков успя да уважи Йорданов.

Попаденията за отбора на „Легендите на Спортинг”, който спечели мача, отбелязаха Са Пинто (два), Акоща, Андре Крус, Бето, Домингеш и Йорданов в последната минута. За „Приятелите на Ивайло Йорданов” се разписаха Андре Крус, Паулета (три) и Домингош Пасиенсиа.

Ето и съставите на двата отбора:

„Легендите на Спортинг”: Мело, Нелсон Алвеш, Бето, Андре Крус, Руи Жорже, Найбет, Осеано, Видигал, Педро Барбоса, Са Пинто и Акоща; Резерви: Нелсон, Марко Аурелио, Филипе, Йорданов, Луисиньо, Фрейре, Домингеш, Венансио и Вирджилио.

„Приятелите на Йорданов”: Витор Баия, Педро Гомес, Мозер, Фернандо Коуто, Леал, Паулиньо Сантош, Поежо, Йорданов, Стоичков, Капучо и Паулета; Резерви: Жозе Карлос, Пейше, Карлос Шавиер, Дани, Домингос, Пасиенсиа, Хелдер, Жозе Едуардо и Велосо.

След мача Ивайло Йорданов бе изключително доволен. „Мога само да кажа благодаря на всички, които сте тук. Има много хора, които не можаха да дойдат днес, но знам, че съм в сърцата им”, каза бившият Цар лъв (така го нарича вестник „А Бола”, тъй като Йорданов е първият чуждестранен капитан на Спортинг).

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч