3. Безпощаден Лудогорец прегази своя "кошмар" Динамо (Загреб) с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Безпощаден Лудогорец прегази своя "кошмар" Динамо (Загреб) с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани тотално надиграха хърватите за нова впечатляваща победа в Европа след голове на Кишада, Мисиджан и Дяков

Българският шампион Лудогорец взе своето отмъщение срещу Динамо (Загреб) и тотално смаза хърватите за 3:0 на „Васил Левски” в мач от група 2 на Лига Европа. Успехът дойде след голове на Кишада и Мисиджан през първата част и капитана Дяков след почивката.

Победата е най-сладкият реванш за Лудогорец за онова злощастно отпадане от същия съперник в Шампионската лига. А „орлите” на Стойчо Стоев правят мечтан старт при първото си участие в групите на Лига Европа – победи над ПСВ и Динамо и обща голова разлика 5:0.

Разградчани имат пълен актив от 6 точки и еднолично стоят на върха в група 2 на Лига Европа. В другия мач от групата тази вечер ПСВ Айндховен победи Черноморец (Одеса) с 2:0 и холандци и украинци се изравниха с по 3 точки като преследвачи на "орлите". Динамо остава
на дъното без точки.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Мачът на „Васил Левски” се игра без гостуваща агитка. 45 фенове на Динамо бяха арестувани в София по-рано днес и за да не си навличат повече неприятности с крайните ултраси на своя отбор и българската полиция, редовите фенове на Динамо предпочетоха да се приберат в родината без да гледат мача.

А на националния стадион Лудогорец изигра целия мач с огромно самочувствие, но то си имаше солидно покритие.

Първото полувреме бе перфектно за българския отбор, който вкара два гола, а Стойчо Стоев тактически неутрализира хърватите и използва слабостите им в защита.

След дълбока преса на разградчани в началните минути и два слаби удара на Шоко и Ешпиньо, Лудогорец поведе при първото си чисто положение.

Дяков извади за Ешпиньо на десния фланг, той изпревари защитник и центрира меко, Марселиньо отклони с глава назад и един от най-ниските на терена – Жуниор Кишада се измъкна сам срещу вратаря, за да вкара отблизо с глава за 1:0. Така Кишада ознаменува с гол дебюта си в евротурнирите.

Този гол още повече наля вода в мелницата на „орлите” и те продължиха да  бъдат господари на терена. Мисиджан получи вляво след бързо изпълнение на пряк свободен удар, Кишада овладя технично в наказателното поле, но пасът му вдясно бе пресечен.

Динамо създаде първото си положение в 21-ата минута, когато след серия бързи пасове пред наказателното поле, Судани стреля ниско към десния ъгъл, но Владо Стоянов изби в корнер.

Контрите на разградчани бяха много бързи и носеха заплаха, но вторият гол падна след фрапантна грешка на вратаря на Динамо. В 34-ата минута Зеленика изчисти право в тялото на Мисиджан, той напредна към вратата и с много ефектен удар прати в дясната греда почти при сглобката, а после кълбото се оплете в мрежата – 2:0.

Треньорът на гостите Бранко Иванкович не издържа и включи централния нападател Дуйе Чоп на мястото на бранителя Саре, който беше с жълт картон.

В края на първата част Владислав Стоянов направи второ блестящо спасяване. Именно Чоп пое отляво и намери Судани на дузпата, но националният вратар на България отрази мощния удар.

И след почивката българската лекция продължи. Владо Стоянов отчая Динамо с трета ключова намеса 5 минути след паузата. Самир изведе Судани в коридор, но Стоянов бе като стена и пак спря шута.

Последваха два жълти картона за Дяков и Адеми преди българският шампион да матира съперника за трети път и да го прати в нокаут. Судани изчисти в гърба на свой колега и топката бе подарена на Светослав Дяков, а капитанът на Лудогорец вкара първия си гол в евротурнирите с удар в далечния ъгъл за 3:0.

Класическият резултат тотално пречупи Динамо, който не приличаше на себе си и правеше елементарни грешки в защита. Ешпиньо само 3 минути по-късно бе оставен напълно сам на 8-9 метра от вратата, но шутира неточно покрай лявата греда.

Динамо опита да стигне поне до почетен гол. 10 минути преди края хърватите пратиха топката в мрежата на Стоянов след много силен шут от малък ъгъл, но преди това страничният съдия спорно бе маркирал, че топката е излязла в аут и попадението не бе зачетено.

До края Лудогорец контролираше мача и триумфира заслужено с 3:0 в поредния си много силен мач в Европа.

Следващият мач на Лудогорец в Лига Европа е гостуване на Черноморец (Одеса) на 24 октомври.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Поз   Отбор М П Р З ОГ   ДГ г.раз. Точки
1   Лудогорец 2 2 0 0 5 : 0 5 6 Плейоф
2   ПСВ 2 1 0 1 2 : 2 0 3 Плейоф
3   Черноморец Одеса 2 1 0 1 2 : 3 -1 3
4   Динамо Загреб 2 0 0 2 1 : 5 -4 0
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч