3. Ботев гледа към "А" група след чист успех над Нафтата (видео+снимки)

Ботев гледа към "А" група след чист успех над Нафтата (видео+снимки)

Основните съперници на "канарите" се издъниха в двубоите си от 20 кръг на Източната "Б" група

Отборът на Ботев (Пловдив) надделя с 2:0 над гостите от Нефтохимик (Бургас) в дербито на 20 кръг от програмата на Източната "Б" група. Головете за "канарите" отбелязаха Деян Христов и капитанът Александър Александров - Кривия още през първата част. Пловдивчани домакинстваха на стадион "Беркут" в Брестник, поради ремонтни дейности на своя "Колеж", но все пак верните им фенове изкупиха всички билети за сблъсъка и за пореден път подкрепиха по страхотен начин любимците си. Нафтата показа известна доза характер в отделни епизоди от двубоя, но като цяло напълно заслужено загуби.

Двубоят започна с натиск от страна на Ботев, като играчите в жълто-черно често си позволяваха да влизат в наказателното поле на бургазлии. Още в 3-та минута те спечелиха корнер, като при изпълнението му играчите на Нефтохимик отново изчистиха в ъглов удар. Центрираната топка бе свалена за Ангел Рахов, който от точката за изпълнение на дузпа, стреля над вратата на гостите.

В 7-та минута отново Рахов бе на добра позиция, но този път стреля точно и бе изключително близо до гола. За съжаление на 2-хилядната агитка на пловдивчани бранител в бял екип успя да избие удара на Рахов от голлинията.

В следващите минути „канарите“ поеха изцяло инициативата, но сякаш не влагаха достатъчно въображение в предни позиции. Все пак в 40-та минута след едно поредно центриране Деян Христов успя да се пребори с вратаря на гостите Станев и да вкара за 1:0. Щабът на Нафтата скочи да протестира и искаше нарушение в полза на стража, но реферът Ивайло Стоянов бе непреклонен пред натиска, който понесе.

Само четири минути по-късно капитанът на Ботев Александър Александров – Кривия отбеляза втори гол. Кривия успя да овладее кълбото в наказателното поле на Нефтохимик и излъга бранител, че ще подава зад гърба си, след което се обърна и простреля Станев за 2:0.

В началото на второто полувреме футболистите от бургаския тим излязоха по-спокойни и не изглеждаха толкова припряни, но това не им помогна да стигнат до чисти ситуации. В 61-та минута Молдованов изскочи зад жълто-черната отбрана, но ударът му бе спасен от вратаря Христо Иванов.

Около десет минути преди края на редовното време Рахов успя да се откъсне в предни позиции, но изстрелът му бе избит в корнер. В 86-та минута Деян Христов можеше да отбележи за 3:0, но се препъна и не успя да направи резултата класически. При положението на Христов най-сериозна вина имаше стражът Станев, който изпусна топката пред своята врата.

До края пловдивчани останаха по-активни, но след добри изяви на резервата Мариян Огнянов и Димо Атанасов не се стигна до нови голове. Бургазлии доиграха срещата, показвайки сериозна липса на острота в предни позиции. С успеха Ботев вече има 33 точки и е все по-близо до тазгодишната си мечта, наречена „А“ група. Причината е, че основните претенденти за влизане в най-силния ни ешелон Етър и Любимец не успяха да победят днес. Етър завърши 1:1 при гостуването си на Добруджа, а Любимец загуби с 1:2 като домакин на Спартак (Варна).

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите