3. Черно море започна ударно годината - 5:0 срещу Светкавица

Черно море започна ударно годината - 5:0 срещу Светкавица

"Моряците" надупчиха тима от Б група

Отборът на Черно море записа първа победа за годината, след като разнищи Светкавица с 5:0, насред Варна, пред около 80 верни привърженика .

Мачът се игра при доста лоши метеорологични условия и на заснежен терен, което обаче не повлия на доброто качество на двубоя. През по - голямата част от мача "моряците" бяха по-дейния отбор на терена, като "валяха" една след друга опасните ситуации пред вратата на гостите от Търговище.

Приятно впечатление в мача оставиха с изявите си Адемар, Румен Николов и по-голямата част от футболистите на Черно море.

Трябва да се отбележи и откритата игра от страна на отбора на Светкавица, който не се бе прибрал от самото начало, на мача в своята половина, с цел да се добере до, по-малка в голово изражение загуба.

Първата по-опасна ситуация в двубоя дойде още в 2-та минута и бе в полза на гостите, след като Генов стреля в очертанията на вратата на "моряците", но Пиргов улови с вещина.

След това последваха по - няколко добри възможности и за двата отбора, които обаче не доведоха до промяна на резултата. С всяка изминала минута Черно море засилваше натиска си и логичното се случи в 27-та минута, когато след пробив по фланга на Адемар и последвалото му центриране, Дончо Атанасов засече топката и реализира за 1:0. Този резултат се запази до почивката, след която последваха доста смени в отбора воден от Стефан Генов.

През втората част на мача, отново изобилстваха положения и пред двете врати, но до 70-та минута резултата си стоеше непроменен.

В рамките само на 11-т минути обаче футболистите на Черно море успяха да реализират цели четири попадения ( от 70- до 81-ва минута).

В 70-тата Ратников изведе Адемар, който не сбърка, за 2:0. Последваха два бързи гола на Румен Николов (73-та и 77-ма), като бързоногия нападател нацели и гредите на два пъти. В 80-тата минута след асистенция на Ратников, Марчев оформи крайния резултат, а именно 5:0 за "моряците".

Стартовите състави :

Черно море: Пиргов, А. Александров, С. Александров, Р.Колев, Т. Колев, Д. Георгиев, С. Стоянов, Адемар, Г.Илиев(к), Д. Атанасов, Г. Божилов
Резерви: Денчев, Андреев, Трифонов, Тиаго, Мурадов, Петков, Ратников, Михалев, Марчев, Р. Николов

Светкавица: Димов, Недев, Стоянов, Русев, Дамянов, Великов, Петев, Венков, Генов, Шоколаров, Вълев

Станислав Жеков

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч