3. Класен Лудогорец отново посече ПСВ с 2:0 и спечели група "В" на Лига Европа (ВИДЕО)

Безяк повали "филипсите" с два гола, гостите завършиха мача с 10 души

Българският шампион Лудогорец продължава с изумителното си представяне през сезона, след като тази вечер се наложи с 2:0 над холандския гранд ПСВ и така спечели група „В” на турнира Лига Европа. Двубоят се игра на стадион „Васил Левски”, а попаденията  бяха дело на Роман Безяк в 38-ата и 79-ата минути.

Именно словенецът вкара и първия гол за „орлите” в груповата фаза на турнира, отново срещу ПСВ, но в първия мач между двата тима в Холандия, който завърши 2:0 за българите.

Гостите пък завършиха сблъсъка с 10 души, след като Брума си изкара втори жълт картон в 54-ата минута.

Лудогорец стана и първият български тим, който печели групата си в турнира Лига Европа.

Двубоят започна равностойно, като играта в началните минути се водеше предимно в центъра на терена. Първата по-интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Депай засече от точката на дузпата подаване от дясното крило, но топката премина над вратата на българите.

Последва опасен удар от фаул на Мисиджан, който премина покрай вратата, а 120 секунди по-късно Златински опита късмета си от дистанция, ала също не намери целта.

Първата 100-процентова възможност в мача пък се откри пред Нарсинг, който получи в пеналта на Лудогорец и стреля по диагонала, ала Стоянов спаси с една ръка.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Безяк бе намерен в наказателното поле на гостите, развинти Рекик и стреля по земя, Ариас подложи крак и вкара и без това влизащото кълбо в мрежата си.

Това попадение изнерви гостите, които набързо извършиха два груби фаула, а в 44-ата минута Мишо Александров можеше да удвои резултата с плътен шут от далечна дистанция, но за негово съжаление топката премина на сантиметри от лявата греда на ПСВ.

Втората част също стартира добре за българския шампион, който владееше повече топката, а задачата му допълнително се улесни в 54-ата минута, когато холандците останаха с човек по-малко, след като Брума си изкара втори жълт картон за фаул срещу Безяк.

6 минути след това Хубава многоходова акция на Лудогорец завърши с опасен шут по земя на Марселиньо, който обаче преминава покрай дясната греда на ПСВ.

Червеният картон улесни много българите, които до края на мача владееха изцяло инициативата. След неточни удари на Мишо Александров и Марселиньо дойде 79-ата минута, когато Марселиньо намери Кайсара на десния фланг, той навлезе бързо в наказателното поле на гостите и върна към точката за дузпата към Безяк, който засече с десния крак и удвои аванса на своите.

До края мачът се доиграваше и нови голове паднаха. Така Лудогорец победи ПСВ с 2:0 и по този начин спечели група „В” на турнира Лига Европа. В момента „орлите” имат актив от 13 точки на върха, следвани от ПСВ със 7. 3-и е Черноморец (Одеса) също със 7, а на дъното е Динамо (Загреб) с 1.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч