3. Левски оскуба надъханите канарчета (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски оскуба надъханите канарчета (ВИДЕО+СНИМКИ)

Над 10 000 дойдоха на "Герена" и видяха истински спектакъл и победа за сините, постигната с много желание

Левски постигна втора поредна победа в „А” група. „Сините” надиграха пловдивския Ботев с 3:1 като домакини в среща от 2-ия кръг на „А” група. Головете за тях вкараха вездесъщият Симеон Райков (2) и Станислав Ангелов. За Ботев се разписа Артур.

Пред повече от 10 000 зрители на „Герена” Левски демонстрира голямо желание от първата минута и набързо поведе с 2:0 до 22-ата с два гола на крилото Райков, вторият особено красив. Три минути преди почивката Ботев върна един гол, а след подновяването на играта тресна и две греди, но Станислав Ангелов като истински капитан сложи точка на спора в 78-ата минута, а Прохазка, който игра силно отдясно, също намери рамката с параболичен удар.

Левски започна вихрено мача. Сините отправиха няколко опасни шута, но без резултат. В 8-ата минута Везалов се извиси над всички и засече с глава едно от центриранията на Райков отляво, но не намери очертанията на вратата. Ботев също показа зъби със скоростни атаки по фланговете, но защитата в синьо се справи.

Настървеността на домакините даде резултат в 15-ата минута. Тогава Марсиньо изведе Райков сам срещу вратаря. Крилото с едно докосване прати топката в мрежата зад Шеткус.

Попадението даде криле на „сините”, които само 7 минути по-късно удвоиха своята преднина. 2:0 направи Райков със страхотен шут с левачката под гредата извън наказателното поле. Топката стигна до него, след като Шеткус изби тежък шут на Гаджев. Вратарят още не се бе изправил, когато трябваше да реагира на нов удар, но така и не успя да го направи.

Двата отбора си размениха няколко удара преди в 33-ата минута Неделев да изведе Иршак сам срещу вратаря. Останал очи в очи с Пламен Илиев вътрешният полузащитник стреля над вратата, пропускайки уникална възможност да намали изоставането на своите.

В 39-ата минута Левски осъществи още една добра атака. След разбъркване в наказателното поле, получило се след центриране по земя на Мулдер отдясно, топката стигна до Райков. Крилото обаче пропусна да оформи своя хеттрик, след като ударът му бе блокиран.

В 42-ата минута Ботев намали резултата. Артур се възползва от невнимание в синята отбрана при центриране на Костов отдясно и отблизо направи 1:2.

Полувремето завърши с положение за Левски, пропуснато от Марсиньо. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Шеткус улови.

На почивката треньорът на гостите Ферарио Спасов направи две смени. На местата на Неделев и Костов влязоха Дяков и Огнянов.

В 48-ата минута Иван Цветков тресна гредата, след като изпълни отлично свободен удар, но няколко сантиметра вляво го лишиха от изравнителен гол.

След добър удар на Гаджев, излязъл в аут, Ботев тресна втора греда. В 59-ата минута Вандер стреля от границата на пеналта и този път лявата греда на Пламен Илиев бе уцелена.

В тези минути изглеждаше, че Левски контролира играта, но Ботев много умело дебнеше на контраатака и на практика бе по-опасният тим.

Страстите се нажежиха, след като Мариян Огнянов опита да си изпроси дузпа в 73-ата минута, но реферът Ристосков беше категоричен, че нарушение няма. Треньорът на гостите Ферарио Спасов изрази бурни претенции, за което бе предупреден устно от Ристосков.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Левски сложи точка на спора с трети гол. Попадението на успокоението вкара Станислав Ангелов. В наказателното поле той бе изведен между двама бранители от Базил де Карвальо и с удар в обратния ъгъл направи 3:1.

Така Левски събра 6 точки в своя актив, а Ботев остана със своите 3 след класическия успех над Славия в първия кръг.