3. Локо (Пд) се опъна на Лудогорец, но шампионите грабнаха победата с гол в края (ВИДЕО)

Жуниор Кишада донесе успеха на Лудогорец с гол в 87-ата минута

Шампионът на България Лудогорец постигна драматична победа с минималното 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) в мача между двата тима от 22-ия кръг на родната А група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на „Лудогорец Арена” в Разград.

Лудогорец бе по-активният тим на терена и домакините създадоха повече възможности за отбелязване на гол пред вратата на противника, но тимът на Ивайло Петев успя до достигне до попадение чак в 87-ата минута, когато Жуниор Кишада се разписа във вратата на Йордан Господинов.

Иначе малко след като изтече първият четвърт час от началото на двубоя, се стигна и до първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. Мирослав Иванов изпълни много хубаво пряк свободен удар, но Йордан Господинов внимаваше и с добра намеса изби в ъглов удар. Той бе изпълнен от Мирослав Иванов, като полузащитникът можеше да вкара директно във вратата след центрирането от корнера, но вратарят на гостите отново реагира добре и изби.

Абушев пък можеше да отбележи за Локомотив, но прати кълбото право в ръцете на Владислав Стоянов. Последваха два далечни изстрела на Станислав Генчев, но и в двата случая кълбото не попадна в очертанията на вратата. Гулдан и Витиня също се отчетоха с неточни изстрели за домакините, а до края на първото полувреме не паднаха голове и резултатът на почивката на мача бе 0:0.

Почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме Лудогорец имаше отлична възможност да открие резултата, но ударът на Витиня бе отразен от Господинов. В 57-ата минута Лудогорец пропусна най-добрата си възможност до този момент от мача. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Гулдан игра с глава, а защитниците на Локомотив не съумяха да изчистят и Марселиньо от няколко метра стреля силно, но Господинов отрази удара му.

Малко след това се стигна до нова отлична възможност за домакините - Мирослав Иванов нанесе страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но Йордан Господинов отново бе на мястото си и изби с една ръка, след което кълбото срещна горната греда и излезе в корнер.

В следващите минути Лудогорец продължаваше да се опитва да достигне до гол, но Локомотив се бранеше добре и нулевото равенство продължаваше да се запазва.

Така се стигна до 87-ата минута, когато домакините успяха да открият резултата. Топката бе центрирана от корнер, Коцмин Моци отклони с глава, а кълбото попадна в Жуниор Кишада, който от близко разстояние прати кълбото в мрежата на Локомотив. До края на срещата не се стигна до нищо по-интересно пред двамата вратари и по този начин шампионът на България спечели срещата с 1:0.

След тази победа Лудогорец се завръща на върха в подреждането, като вече е с актив от 51 точки и има 2 повече от втория Левски. Локомотив (Пловдив) остава с 32 точки на 7-ата позиция.