3. Лудогорец изстрада победа с 1:0 в Одеса и написа история (ВИДЕО)

Лудогорец изстрада победа с 1:0 в Одеса и написа история (ВИДЕО)

Трети пореден успех без допуснат гол в груповата фаза на Лига Европа, "орлите" смело гледат към първото място

Лудогорец победи трудно, но сладко Черноморец (Одеса) с 1:0 като гост в Група „B” на Лига Европа и продължава да пише история. Христо Златински вкара единствения гол секунди преди почивката, а българският шампион взе трета поредна победа в групата.

Лудогорец записа най-добрия старт за български отбор в груповата фаза на европейските турнири и след 3 поредни успеха без допуснат гол вече има 9 точки и е едноличен лидер в групата с впечатляваща голова разлика от 6:0. Това бе едва втора победа за български отбор от 11 мача като гост на украински съперници в евротурнирите.

В другия мач от групата Динамо (Загреб) и ПСВ направиха 0:0 пред празни трибуни, което дава огромно предимство на „орлите” от Разград. Те са лидери с 9 точки, ПСВ има 4, Черноморец е с 3, а Динамо има само една.

В Одеса българският първенец не бе по-добър на терена, но изстрада успеха със щастлив гол и един страхотен Владислав Стоянов на вратата.

Михаил Александров имаше здравословни проблеми и в крайна сметка отпадна от групата за мача. Христо Златински бе предпочетен като опорен халф пред Фабио Ешпиньо, а Жуниор Кишада водеше атаката, докато Безяк остана на пейката.

Украинците играха по-добре през първата част и имаха по-добрите шансове, но Лудогорец използва малкото си шансове и след голяма грешка на вратаря и капитан Дмитри Безотосни позволи на Златински да се разпише от пряк свободен удар секунди преди почивката.

Черноморец натисна с много желание в началото и след 4 минути центриране отляво остави двама играчи в синьо-черно сами срещу Владо Стоянов, но вратарят излезе и на сигурно изчисти.

Риера надскочи Кайсара, но спечели само корнер, а Владо Стоянов започна със спасяванията в 19-ата минута. Тогава след атака отдясно Алексей Антонов получи и стреля ниско от малък ъгъл по диагонала, но с пръсти стражът на Лудогорец изби в корнер.

В средата на първата част капитанът Дяков безкомпромисно спря бърза контра чрез Прийомов и получи третия си жълт картон в турнира, който го вади от мача с Черноморец в София.

Българският шампион създаде първа опасност за съперника чак след половин час. Върджил Мисиджан с лекота надбяга Кутас на левия фланг и центрира, топката рикошира в крака на съперника и кацна отгоре върху вратата, като облиза задната греда, но имаше само корнер.

Румънският съдия Александру Дан Тудор ощети на два пъти „орлите” преди почивката, като показа абсолютно измислен жълт картон за симулация на Златински при кристално нарушение срещу бившия халф на Локо (Пд), а после свири игра с ръка на Иван Стоянов в наказателното поле на Черноморец, а всъщност той си поведе с гърди.

Между тези две грешни съдийски решение Владо Стоянов направи най-доброто спасяване в мача. Барт изби удар на Гай с тяло, топката попадна в Сантана отляво и той изстреля бомба към горния ляв ъгъл, но националният страж на България се разтегна и спаси с летящ плонж.

Лудогорец поведе от нищото в много важен момент точно преди почивката. Марселиньо спечели пряк свободен удар, Христо Златински стреля фалцово, топката попадна право във вратаря Безотосни, но той се намеси много лошо и бе изненадан за 1:0.

Второто полувреме също премина под диктовката на Черноморец (Одеса), но страхотни намеси на Владо Стоянов и лошите завършващи удари на украинците запазиха аванса на българския първенец.

Треньорът на Черноморец Роман Григорчук не чака много и направи две бързи смени още след почивката.

Мисиджан стреля от малък ъгъл, а Моци се хвърли и с тяло изби шут на испанеца Риера.

Лудогорец изпусна най-добрия си шанс да удвои в 56-ата минута. Кайсара отлично нахлу отдясно и достави за Кишада, който остави съперник на земята с финт, но после техничният му удар към далечния ъгъл мина на сантиметри от целта.

До края се заредиха куп положения за Черноморец, но Владо Стоянов докара украинците до отчаяние с перфектни намеси, а на моменти и домакините сами изпускаха много наивно.

След час игра центриране отдясно бе елегантно овладяно от Джа Джедже, но резервата стреля мощно над напречната греда.

После Риера качи на главата на друга резерва – Диденко, но деветката с глава прати право в ръцете на Стоянов. Джа Джедже се измъкна отляво и намери Прийомов, но той с едно докосване с левия крак шутира в облаците.

В 71-ата минута Стоянов изби лошо удар с глава след корнер и сам си създаде проблеми, но после бе блестящ и спаси добавката на Джа Дждже от няколко метра.

Късметът спаси Лудогорец, когато Кайсара покри засадата, Джа Джедже пое отляво и поднесе за Риера, който сам срещу Стоянов избра силата и прати нескопосано встрани.

Владо Стоянов не трепна и лови, а Ешпиньо технично стреля покрай дясната греда.

В края Черноморец хвърли всичко в атака и Мисиджан се откъсна сам срещу вратаря, но ударът му по земя бе слаб и вратарят спаси.

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Лудогорец 3 3 0 0 6 9
2 ПСВ 3 1 1 1 0 4
3 Черноморец Одеса 3 1 0 2 -2 3
4 Динамо Загреб 3 0 1 2 -4 1
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч