3. Лудогорец сгази класически Локо (Пд) на ходом и дръпна с 6 точки на върха (ВИДЕО)

Шампионите с лекота надиграха "смърфовете" след три попадения на Мисиджан, Мишо Александров и резервата Безяк

Лудогорец с лекота победи Локомотив (Пд) с 3:0 като домакин в 18-ия кръг на А група и увеличи на 6 точки преднината си на върха пред втория Литекс. По-рано днес ловчанлии паднаха тежко с 1:4 от Левски на „Герена”, а в Разград голове на Мисиджан, Мишо Александров и резервата Безяк отдалечиха настоящия шампион от преследвачите му.

Петият пореден успех на Лудогорец в А група покачи актива на „орлите” на 43 точки, а Литекс остава с 37. „Зелените” не се напрягаха особено и си спестиха сили за важния сблъсък в Лига Европа срещу ПСВ Айндховен идния четвъртък. Локо (Пд) бе изместен от Левски и вече е четвърти с 31 точки.

Стойчо Стоев заложи на обичайната си тактика 4-2-3-1, в която Кишада бе на върха на атаката, подпомаган от Марселиньо, Александров и Мисиджан, като последните двама си сменяха местата по двата фланга.

Още от първите минути Лудогорец пренесе играта пред вратата на съперника. Мишо Александров бе сред най-активните и първо засече твърде леко с глава, а после от малък ъгъл стреля директно от пряк свободен удар, но вратарят Йордан Господинов лови.

Локомотив извади голям късмет в 11-ата минута. Аймен Белаид се подхлъзна неприятно като последен в защита, Михаил Александров овладя и заобиколи вратаря Йордан Господинов, но от малък ъгъл нацели по земя основата на лявата греда.

Господинов показа, че не е особено уверен при статичните положения и изпусна един корнер, но втората му подобна изява се оказа фатална. В 24-ата минута опитният страж боксира неуверено центриране от корнер, топката стигна на втора греда до Върджил Мисиджан и той намери близкия долен ляв ъгъл за 1:0, въпреки намесата на Господинов.

Шестото попадение на холандското крило за сезона не промени изобщо начина на игра на двата отбора и Локомотив продължаваше да прави прекалено лесен живота за Владо Стоянов, който гледаше мача отблизо, без реално да му се налага да се намесва нито веднъж за 45 първите 45 минути.

Тънка засада спря устрема на изведения зад защитата Марселиньо, а после и една несъществуваща срещу Кайсара спря ново опасно нападение.

Ешпиньо получи на левия фланг в 36-ата минута и центрира остро в опасната зона между вратар и защита, Кишада се размина и топката мина на сантиметри покрай далечната дясна греда. Последва спасяване на Господинов с една ръка след нисък диагонален удар на Кишада.

Три минути преди почивката Лудогорец съвсем уби интригата. Жуниор Кайсара се включи отдясно и по земя върна за Мишо Александров към границата на наказателното поле, а националът с едно докосване с красив шут прониза близкия десен ъгъл – 2:0.

След почивката Лудогорец рязко свали и без това не много високото темпо с оглед предстоящия важен сблъсък с ПСВ в четвъртък в Лига Европа.

Мисиджан правеше каквото си поиска срещу Йордан Тодоров на фланга, а Локомотив отправи първия си точен удар едва 20 минути преди края, когато Н’Диайе засече с глава едно центриране от пряк свободен удар и Стоянов с лекота лови.

„Смърфовете” нямаха никакви съпротивителни сили и домакините правеха шоу, което повече приличаше на тренировка, отколкото на официален мач.

Крис Гади още веднъж стреля безобидно към вратата на разградчани, а пред другата Безяк и Марселиньо пратиха в облаците.

Резервата Роман Безяк, който замени Кишада в 64-ата минута, обаче не пропусна да се разпише за пореден път. 13 минути преди края Марселиньо пусна в коридор за Кайсара отдясно, последва нисък остър пас по земя и Безяк от няколко метра разстреля вратаря за крайното 3:0. Попадението беше десето за словенеца през сезона и се оказа последно в този мач.

В следващия 19-и кръг на А група Лудогорец гостува на Берое, а Локомотив (Пд) приема закъсалия Нефтохимик.

14 Пирин ГД 18 2 3 13 17:46 -29 9

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч