3. Лудогорец тресна Динамо и пренаписа историята (ВИДЕО)

Лудогорец тресна Динамо и пренаписа историята (ВИДЕО)

”Орлите” спечелиха с 2:1 на „Максимир” след голове на Абало и Безяк

Българският шампион Лудогорец продължава страхотното си представяне в евротурнирите, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Динамо (Загреб). Срещата се игра на стадион „Максимир” и бе от програмата на група „В” на турнира Лига Европа.

С успеха си „орлите” пренаписаха историята на родния футбол, след като се превърна в първия български тим, който печели своята група в евротурнирите. Освен това разградчани станаха първият български клуб, който постига победа на хърватска земя. До момента единствено Левски бе стигал до точка – 0:0 с Хайдук (Сплит) през 1999-а година.

Българският шампион откри резултата в 28-ата минута чрез Абало, а Динамо изравни с гол на Чоп в даденото от рефера продължение на първата част. Крайното 2:1 пък оформи головата машина на Лудогорец Роман Безяк, който в 73-ата минута се подигра с именития Шимунич. Словенецът се превърна и в голмайстор на тази група „В” със своите 4 попадения.

Старши треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев пък стана първият български треньор с 8 победи в 1 сезон в европейските клубни турнири, задминавайки рекорда на Станимир Стоилов. Съответно „орлите” станаха и първият български клуб с 8 победи в 1 кампания в Европа, задминавайки постижението на Левски от 2007-а година.

Двубоят започна малко по-активно за домакините, които още в 3-та минута стреляха към вратата на Лудогорец, но Чворович спаси. В 11-ата пък, Соудани опита късмета си извън пределите на наказателното поле, ала кълбото профуча покрай лявата греда на стража на българите.

В ответната атака Марселиньо овладя пред наказателното поле на Динамо и стреля с десния крак, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря на домакините.

В 23-ата минута пък, Динамо изтърва златен шанс да поведе в резултата, след като Чоп засече с глава центриране от корнер, но Шоко изчисти от голлинията. 180 секунди по-късно Абало засече от воле центриране на Александров от десния фланг, но ударът му не се получи и кълбото излезе в аут.

Така дойде 28-ата минута, когато Марселиньо получи пред наказателното поле на домакините и с елегантен пас изведе Абало зад гърба на отбраната на Динамо, а испанецът с едно отиграване преодоля Сандомиерски за 1:0.

Този гол пообърка за малко играчите от Загреб и в 35-ата минута Шоко намери Марселиньо непокрит пред пеналта на домакините, бразилецът стреля, но над вратата.

До края на полувремето Динамо осъществи териториален натиск, който даде резултат в добавеното продължение на първата част. Тогава Памич центрира от корнер, топката се отби в главата на двама играчи на Динамо, преди да стигне до Чоп, който също с глава, оставен сам във вратарското поле, нямаше проблем да изравни.

Втората част също стартира с натиск на тима от Загреб и в 59-ата минута Фернандес навлезе към центъра от лявото крило и стреля с десния крак, топката премина покрай лявата греда на Лудогорец.

Надмощието на Динамо обаче не водеше до чисти положения пред Чворович, а в 73-та минута българите удариха болезнено противника си. Тогава Абало получи в наказателното поле отляво и подаде за Безяк в центъра, той мушна топката между краката на Шимунич и с десния крак прониза за втори път Сандомиерски.

120 секунди след това Кайсара премина като пътен знак Шимунич и подаде по земя към точката на дузпата, Безяк първо се размина с топката, след това Александров засече с левия крак, но вратарят на Динамо спаси с върха на пръстите.

В самия край на мача, в 90-ата минута, домакините можеха да изравнят, след като Чоп засече с глава центриране от дясно, но стреля покрай вратата.

7 победи

Нови голове до края нямаше и така Лудогорец се поздрави с успеха с 2:1 и така остана непобеден в група „В” на турнира Лига Европа.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч