3. Лудогорец устиска равенство и се превърна в третия български отбор, преминал групи на УЕФА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани завършиха 1:1 с Черноморец Одеса и няма как да бъдат изместени от второто място в група "В"

Лудогорец се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа след равенство 1:1 с Черноморец Одеса в София. Благодарение на гола на Жуниор Кишада в началото на втората част и на късмета разградчани се превръщат в третия български отбор, който минава групите на втория по сила евротурнир.

Със спечелената точка разградчани няма как да завършат по-надолу от второто място в групата, тъй като събират 10 точки и имат по-добри показатели в преките двубои от украинците (ако бие в последните си два мача, Черноморец общо ще има актив от 10 точки).

През първото полувреме личеше припряност в действията на българския тим, но нулевото равенство на почивката се запази, благодарение на неточния удар на оставения непокрит пред вратата на Лудогорец футболист на гостите Олексий Гай. Веднага след почивката разградчани откриха чрез Кишада преди Гай да изравни в 64-ата и да намери за първи път мрежата на Лудогорец в групите на Лига Европа. До края съдбата покри „орлите”.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Лудогорец се превръща в първия български отбор, достигнал директните елиминации на Лига Европа и първия от осем години насам, който успява да преодолее груповата фаза на европейски турнир. За последно това направиха Левски и Литекс в турнира за Купата на УЕФА през сезон 2005/06.

Разградчани обаче не успяха да постигнат 7-а победа в еврокампанията си. Най-доброто постижение на български тим все още се държи от Левски от сезон 2005/2006 година. Сините постигнаха 7-те си победи в 16 мача, докато Лудогорец е с 6 от 10.

За разлика от предишния мач в Одеса, треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев направи две промени в своя състав. На мястото на наказания Светослав Дяков, титуляр започна Фабио Ешпиньо, а вместо Иван Стоянов бе предпочетен Михаил Александров.

Около 6000 дойдоха на „Васил Левски”, където Лудогорец започна по-добре и можеше да открие в 5-ата минута. Марселиньо свали за Ешпиньо, който шутира от воле малко над напречната греда. В 13-ата минута вратарят Безотосни сгреши, но Ешпиньо не улучи в опита си да го прехвърли.

Черноморец овладя инициативата и създаде първото чисто положение в 24-ата минута. Гай получи сам на дузпата. Срещу него беше 7-метровата врата и Владо Стоянов. Халфът обаче шутира над напречната греда. Две минути по-късно Фонтанело отклони центриране покрай обратния ъгъл в аут.

Лудогорец изнесе играта по-напред след първия половин час и далечен шут на голмайстора от първия мач Христо Златински профуча до лявата греда.

Разградчани излязоха преобразени през второто полувреме и само две минути след неговото начало откриха. Марселиньо пусна на левия фланг за Мисиджан. Той веднага продължи ниско към дузпата зад гърба на защитника Фонтанело. Там Кишада си спря и копна над вратаря за 1:0.

Мисиджан можеше да удвои в 55-ата минута, но сантиметри го разделиха от сглобката при диагоналния му удар от ъгъла на наказателното поле.

Грешка на Владо Стоянов в 64-ата минута позволи на Черноморец да изравни. Гай изпревари национала във въздуха при центриране от свободен удар и забоде в мрежата.

Гостите набързо можеха да направят обрат, но късметът беше на страната на Лудогорец. Първо Владо Стоянов се реваншира за грешката си при изравнителния гол като парира удар с глава на Бобко отблизо преди Антонов да не уцели вратата при добавката. Две минути по-късно голмайсторът Гай пред самата голлиния стреля с глава, но и той не улучи вратата.

До края Лудогорец се опитваше да задържа топката и устиска равенството, което ги праща на 1/16 финалите напролет, без загуба засега и само с един допуснат гол.

В следващия си мач тимът, воден от Стойчо Стоев, приема ПСВ на 28 ноември от 22:05 ч.

12 декември, 20:00 ч Динамо Загреб - Лудогорец
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч