3. Лудогорец взе лека победа над Дунав (Русе) (ВИДЕО)

Лудогорец взе лека победа над Дунав (Русе) (ВИДЕО)

Тимът на Стойчо Стоев победи с 4:1 русенци

Отборът на Лудогорец победи лесно тима на Дунав (Русе) с 4:1 в първи мач от 1/16-финалите за Купата на България, игран на „Лудогорец Арена“. Головете за домакините отбелязаха Мишел Платини, Марселиньо, Александър Барт и Дани Абало. Почетното попадение за русенци бе дело на бившият играч на Лудогорец – Диян Димов.

Гостите от Русе започнаха доста добре двубоя. Още в десетата минута Любомир Иванов имаше възможност да даде преднина на Дунав. Полузащитникът на русенци стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му от движение мина на сантиметри покрай дясната греда на Аргилашки.

Въпреки липсата на истински първоначален натиск, домакините поведоха в 16-ата минута. Мичел Бургзорг проби добре по лявото крилои центрира към Мишел Платини, който с едно докосване стреля по диагонала и отбеляза за 1:0.

В 33-тата минута Лудогорец удвои преднината си. След центриране от корнер, Мишел Платини свали топката с глава към Марселиньо, който, останал сам срещу вратаря на гостите, отбеляза второто попадение за разградчани.

В края на полувремето гостите удариха греда. Раденцов бе изведен по много добър начин зад отбраната на Лудогорец. Осмицата на Дунав обаче избърза и стреля още извън наказателното поле, като шутът му срещна левия страничен стълб на Аргилашки.

Десетина минути след подновяването на играта резултатът стана класически. Александър Барт бе оставен непокрит при едно центриране от корнер и с глава бранителят на разградчани насочи топката под напречната греда на Тодоров.

В 65-ата минута Дунав успя да отбележи почетно попадение. Бившият играч на Лудогорец – Диян Димов, стреля от около 25 метра и хвана неподготвен младия Аргилашки, който успя само да докосне топката преди тя да навести мрежата му.

Само 13 минути по-късно обаче Лудогорец логично достигна и до четвърто попадение. Влезлият като резерва малко преди това – Дани Абало, бе намерен от Марселиньо непокрит и Абало от около два-три метра отбеляза на празна врата.

След този резултат, тимът от Разград е почти сигурен осминафиналист, като реваншът е след три дни (12.09.) в Русе.
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч