3. МЛАДЕЖИТЕ НЕ ДОЧАКАХА ЧУДОТО: Биха Естония, но пропускат Евро 2021 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Котев и Томбак се разписаха за успеха, Полша ни отказа да мечтаем

България U21 спечели с 3:0 срещу връстниците си от Естония. Тимът на Александър Димитров обаче ще пропусне Евро 2021, след като Полша срази с 3:1 Латвия у дома и удържа второто място в групата. Нашите се надяваха на издънка на поляците, за да имат шанс да са сред петте най-добри подгласници, които ще класират за финалите. 27 години след магията на "Парк де Пренс" до ново чудо не се стигна!

Мачът започна с натиск на българите и още във втората минута Виктор Попов опита изстрел по посока на вратата на Евстония, но топката мина над вратата. В шестата шут на Здравко Димитров беше спасен от вратаря Ньом.  В 24-ата минута и Даниел Наумов показа добър рефлекс при силен изстрел на Поом от фаул.

Четири след това националите ни ликуваха. Бомба на Лъчезар Котев от над над 30 метра се спря в мрежата на гостите за 1:0!

В 31-ата минута красив пробив на Илиан Илиев завърши с подаване към Томбак, който  малък ъгъл вкара втори гол.

Малко преди края на първото полувреме Наумов спаси опасен удар на Рейнкорт, а при добавката Веля не успя да вкара на празна врата.

След почивката темпото спадна, а и от Полша започнаха да долитат лоши новини, което допълнително обезкуражи нашите. В Биалисток домакините нижеха гол след гол срещу Латвия.

В 68-ата минута беше извърша двойна промяна в нашия тим. Иван Тилев и Мартин Минчев  влязоха на местата на Асен Чандъров и Станислав Иванов. В 75-атаа Рейнкорт стреля, но Наумов изби. Две след това резервата  Минчев пое топката по десния фланг и шутира фалцово, но покрай вратата на Естония. Малко след това отново Валя стреля от фаул, а Наумов отново бе на висота.

Все пак в  88-ата минута резервата Калоян Кръстев отбезяла трети гол, след като като засече с глава центриране от корнер.

БЪЛГАРИЯ U21 - ЕСТОНИЯ U21 3:0
1:0 Лъчезар Котев (28)
2:0 Ертан Томбак (30)
2:0 Калоян Кръстев (88)

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ U21: 1. Наумов, 3. Томбак, 2. А. Христов, 5. Работов, 6. В. Попов, 14. Чандъров, 22. Илиев, 21. Котев, 10. Ст. Иванов, 7. Кръстев, 11. Димитров.

ЕСТОНИЯ U21: 1. Ньом, 13. Саар, 2. Сепик, 18. Вилота, 5. Едур, 15. Мянилаан, 10. Ярвисте, 8. Поом, 7. Улянов, 23. Вяля, 4. Райнкорт