3. Най-после! Лудогорец се върна на победния път (ВИДЕО)

Най-после! Лудогорец се върна на победния път (ВИДЕО)

Шампионите надвиха руския Ахмат с 4:3

Лудогорец стигна до втората победа в контролите си в Белек, след като се наложи с 4:3 над Ахмат (Грозни). Първото полувреме мина под диктовката на „орлите”, които вкараха четирите си гола и допуснаха един в своята врата. След почивката Раванели бе точен от дузпа, а в края на двубоя комичен гол на Бериша оформи крайното 4:3. Последният мач на Лудогорец от подготвителния лагер в Турция е утре срещу Цървена звезда.

Спарингът днес  започна с натиск на Лудогорец, а в третата минута Лукоки проби отдясно и центрира за Рибейро, който спря технично топката, след което пробва ефектна задна ножица, но в аут.

В 11-ата минута „орлите” поведоха в резултата. Отново Лукоки организира нападение за българския тим по десния фланг, но топката бе пратена в корнер. При последвалото центриране кълбото бе изчистена към Абел Анисе и мадагаскарецът с ефектен шут извън пеналта отбеляза.

Несигурна игра на Терзиев в 17-ата доведе до гол във вратата на „орлите”, а негов автор бе Беким Белай.

След кратко отпускане Лудогорец отново пое инициативата и до края на полувремето вкара още три гола. В 21-ата Натанаел изпълни блестящо фаул и матира за втори път стража Городов.

Ахмат стигна до втори гол в 30-ата, който обаче не бе зачетен заради вдигнат флаг на страничния рефер за засада.

Само минута по-късно разградчани поведоха с 3:1. Доминик Янков се възползва от слабо изчистване, премина между двама бранители, финтира вратаря и от малък ъгъл прати в мрежата.

Най-активният играч на Лудогорец през първото полувреме – Джоди Лукоки, за пореден път показа техника в 41-ата минута и с красив финт се освободи от бранител в близост до тъч линията. Последва подаване за Рибейро, но Городов успя да парира. Вратарят на Ахмат нямаше обаче какво да направи при добавката на Димо Бакалов за 4:1.

Ахмат започна много по-офанзивно след почивката и логичното се случи в 59-ата минута, когато Хорхе Броун фаулира Бериша в наказателното поле, за което руснаците получиха правото да изпълнят дузпа, а Раванели бе точен от бялата точка.

В последните минути на двубоя атаките към двете врати се редуваха една след друга, а в 89-ата Ахмат стигна до куриозен трети гол. Бериша преодоля двама бранители, Броун излезе и изрита топката силно, но право в тялото на Бериша и кълбото отскочи в мрежата.

Все пак Лудогорец затвори мача при резултат 4:3 в своя полза.

СЪСТАВИ:

Лудогорец:
1. Броун, 6. Натанаел, 5. Терзиев, 21. Григоре, 12. Анисе, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 63. Янков, 7. Бакалов, 64. Рибейро, 92. Лукоки

Резерви:
23. Илиев, 29. Наумов, 30. Моци, 4. Сисиньо, 2. Форстър, 3. Недялков, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 11. Махлангу, 96. Юсеин, 37. Жоао Пауло, 28. Кешерю, 77. Попа

--------------------------------------------------------------------------------------------

4:3 Бериша (89`)

89` Куриозен гол. Броун изрита топката в тялото на Бериша и кълбото влезе в мрежата зад него

59` ГОЛ! Броун фаулира футболист на Ахмат в наказателното поле, а Раванели бе точен от бялата точка за 2:4.

56` Да Силва пробва удара си от фаул в дъгата на пеналта, но прати в аут.

51` Силен удар на Лукоки, но над вратата.

46`Начало на второто полувреме`

45`Полувреме`

41` ГОЛ! Рейд на Лукоки отдясно завърши с пас за Рибейро, който шутира по земя. Городов парира, но нямаше как да се намеси при добавката на Димо Бакалов.

31` ГОЛ! Доминик Янков се пребори за топката в половината на руския тим, финтира вратаря и отбеляза трети гол за Лудогорец!

30` Втори гол за Ахмат, който обаче отменен заради засада.

27` Доминик Янков получава жълт картон. По-рано такъв получи и Лукоки.

21` ГОЛ! Натанаел изпълни перфектно фаул в близост до дъгата на пеналта, матирайки вратаря на руснаците!

17` ГОЛ! Беким Балай изравнява след неумела намеса на Терзиев!

11`ГОЛ! Абел Анисе отбелязва прекрасно попадение от границата на наказателното поле!

3` Задна ножица на Рибейро, но не уцелва вратата. Пасът отдясно дойде от страна на Лукоки

1` Начало на двубоя!

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия