3. Неефективен и нервен Левски загуби безславно "войната" с Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" биха с 2:0 на "Герена" след голове на Ешпиньо и Мисиджан

Шампионът на България Лудогорец се завърна на пътя на победата, след като днес спечели дербито срещу Левски с 2:0. Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов" и бе от програмата на 8-ия кръг на родната "А" група.

Ешпиньо даде аванс на "орлите" в 15-ата минута, а крайното 2:0 оформи Мисиджан в 42-ата.

И двата отбора дадоха по една жертва, след като за "сините" контузия получи Стефан Велев, а за шампионите - Йордан Минев.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Дебют за столичани направи новото попълнение Ларсен Туре, който обаче не се запомни с почти нищо на дясното крило.

11 хиляди фенове на Левски създадоха страхотна атмосфера, но отново останаха разочаровани от своите любимци, които няма успех вкъщи от предпоследния кръг на миналия шампионат, когато надиграха именно Лудогорец с 1:0.

Мачът започна с повече владеене на топката от страна на столичани, докато шампионите разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят съперника.

При една такава в 13-ата минута Марселиньо проби по десния фланг и центрира ниско в наказателното поле, където Безяк изпревари Милиев, но не успя да засече добре кълбото и то излезе в аут.

120 секунди по-късно Иван Стоянов изпълни късо корнер към Марселиньо, който финтира Велев, върна към точката на дузпата за Ешпиньо, който с удар по земя даде аванс на "орлите".

След гола играта се изнерви, бяха извършени и две принудителни смени - Велев и Йордан Минев получиха травми в коленете и бяха заменени.

"Сините" обаче така и не можеха да стигнат до чисто голово положение. В 29-ата минута Родригрес премина покрай резервата Шокои навлезе в пеналта, опита остър пас в малкото наказателно поле, но Генков не бе там.

4 по-късно отново Родригес финтира Мантула, но този път опита удар по диагонала с левия крак, който бе неточен. 120 секунди след това Вутов изведе Родригес в наказателното поле, той стреля по диагонала, но Стоянов спаси.

Така дойде 42-ата минута, когато Бру загуби лекомислено в центъра, последва подаване за Мисиджан, който прокара топката между краката на Перес и след това я заби в левия ъгъл на Пламен Илиев за 2:0.

Втората част започна със сериозен териториален превес за "сините", докато шампионите изпаднаха в глуха защита, чакайки шансовете си на контраатака. В 50-ата минута Миро Иванов стреля от изгодна позиция от фаул, ала над вратата.

9 по-късно Родригес засече с глава центриране от корнер, но малко над напречната греда. В 68-ата Мантула се подхлъзна пред наказателното поле, Родригес му отне, но се полакоми и вместо да потърси подаване, стреля слабо в ръцете на Стоянов.

В последните 15 минути играта се накъса от множество нарушения в центъра на терена, а положенията пред двете врати станаха рядкост. Натискът на домакините пък бе по-скоро стихиен, въпреки че те завършиха мача с двама чисти нападатели в лицето на Макриев и Генков.

До края на мача обаче нов гол не падна и така Лудогорец се поздрави с много ценен успех с 2:0 над Левски в София.

След загубата Левски остава с актив от 9 точки на 10-о място във временното класиране. Гостите от Разград пък са 1-и с 18 точки, на 1 пред 2-ия Ботев.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч