3. Септември хвърли бомбата за купата и детронира ЦСКА след 2:1 в Симитли (видео)

Септември хвърли бомбата за купата и детронира ЦСКА след 2:1 в Симитли (видео)

Отборът от Западната "Б" група елиминира "армейците" с убийствени контри

ЦСКА отпадна от турнира за Купата на България след неприятна загуба с 1:2 от втородивизионния Септември (Симитли) като гост. „Червените” показаха немощ пред гола, а Септември внимателно издебна своите моменти на контраатака и стигна до две чудесни попадения на Андон Гущеров и Атанас Николов в двете полувремена. Нджонго Присо върна един гол в края за ЦСКА, но куп пропуски лишиха „червените” от шанса да се борят за нещо повече.

ЦСКА показа хаотична игра и до влизането на Жуниор Мораес изглеждаше сякаш няма ясна идея как да преодолее подредената отбрана на противника. Септември пък не блесна с нещо особено, но се представи много добре тактически и си вкара положенията пред вратата на „армейците”.

Така ЦСКА последва примера на Левски и двата столични гранда отпаднаха в заедно за купата. Септевмри пък детронира ЦСКА и гарантира тежки дни за новия наставник на ЦСКА Стойчо Младенов, който получи подкрепата на феновете на клуба. Привържениците за пореден път поискаха оставаката на шефовете на "Армията" по време на мача в Симитли.

През първата част двубоят се разви изцяло според тактическия план на Септември. Отборът от Югозападната „Б” група се бранеше самоотвержено и стегнато, а напред разчиташе на бързи контраатаки, с които смути новосформираната отбрана на ЦСКА.

Натискът на ЦСКА бе най-осезаем в началните 5-6 минути, когато играта се пренесе напълно пред вратата на домакините. „Армейците” пробваха на три пъти да отбележат от голяма дистанция в началото, но не затрудниха вратаря Веселин Ганев.

Румънският халф Паун нанесе първия по-опасен удар, но Ганев улови кълбото малко преди да изтекат 20 минути игра. В 22-ата при една контра за ЦСКА пак Паун получи в центъра, напредна бързо, реши да не подава, стреля мощно в левия ъгъл на Ганев, който плонжира и умело изби в корнер.

Въпреки териториалния си превес ЦСКА атакуваше някак хаотично и нямаше ясна идея как да преодолее добре групираната защита на Септември. Направи впечатление, че „червените” не създадоха нищо опасно от дузина статични положения, като центриранията на Галчев ту бяха много къси и биваха лесно изчиствани, ту бяха прекалено силни и излизаха в аут.

Септември внимателно изчакваше своя момент и той дойде в 31-ата минута. Тогава домакините спряха атака на ЦСКА, бързо тръгнаха в атака, останаха трима на двама, Андон Гущеров беше изведен добре отляво, остана очи в очи с Мболи и разстреля алжиреца с безпощадна тупалка под напречната греда.

До почивката ЦСКА не намери своята игра и продължи да се лута в половината на Септември. Пролича си и липсата на креативност, но Стойчо Младенов бе решил да остави Жуниор Мораес и новото попълнение Антонио Томас на пейката.

Още преди паузата Карачанаков отстъпи място на терена на Владо Иванов, но и това не даде резултат и Септември се оттегли към съблекалните с гол аванс.

Втората част започна шокиращо за ЦСКА. Първо добра контра на втордивизионния тим бе спряна с много спорна засада срещу Антон Тодоров. Играчите на Септември обаче използваха всеки шанс за нападение и стигнаха до втори гол в 49-ата минута.

Атанас Николов се измъкна от изкуствената засада, получи чудесен пас зад защитата, спокойно погледна къде е Мболи, видя, че стражът излиза да го пресрещне и с първото си докосване Николов красиво го прехвърли, пращайки елегантно в мрежата – 2:0 и радост по трибуните в Симитли.

Веднага след второто попадение Стойчо Младенов реши, че няма друг избор и пусна в игра Жуниор Мораес вместо Григориан Паун. Бразилецът много раздвижи атаката на „армейците” и създаде по-голямо напрежение в наказателното поле на съперника.

ЦСКА имаше няколко отлични шанса да се върне рано в мача, но ги пропиля. Първо Присо чукан кълбото към Костов на точката на дузпата, ала младият нападател от воле прати в аут. После Бандаловски намери с чудесно центриране Мораес , който овладя и се завъртя, но загуби баланс и едва-едва ритна в ръцете на Веселин Ганев.

В 62-ата минута играчите на Стойчо Младенов стигнаха до попадение, но то бе отменено поради засада. Присо бе оставен непокрит отдясно в наказателното поле,  не пожела да стреля, а подаде по земя към Костов, който засече в мрежата, ала страничният рефер маркира засада и голът не бе зачетен въпреки бурните протести на „червените”.

Резервата Владо Иванов пък се отчете с пропуска на мача. Мораес показа техника отдясно, центрира ниско успоредно на голлинията, Присо опита излишна техника и не можа да добута в мрежата с пета, кълбото стигна до Владо Иванов, който от 3 метра стреля силно над опразнената врата пред невярващите погледи на агитката на ЦСКА.

Бандаловки също имаше възможност да отбележи, но неговият диагонален изстрел бе спасен от Веселин Ганев. Присо пък се нареди до Владо Иванов с невероятен пропуск в 86-ата минута – Костов стреля от воле, Ганев с вещина изби, топката падна на крака на Присо, но той от 5-6 метра прати над вратата.

ЦСКА успя да вкара редовен гол, но твърде късно. Нджонго Присо се измъкна от защитата в 88-ата минута и пусна под плонжа на Ганев направи 1:2, давайки надежда на „червените”, че могат да вкарат мача в продължения.

До края обаче Септември игра много умно и спокойно, задържаше добре кълбото и бавеше играта по всякакви начини, за да запази преднината си.

Така Септември (Симитли) стана единственият втородивизионен отбор на фазата на полуфиналите. Там са още Лудогорец, Литекс и Локомотив (Пловдив). Жребият за полуфиналите е този петък.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия