3. Стоилов и компания ни "поздравиха" за националния празник с 0:2 от Полша

Стоилов и компания ни "поздравиха" за националния празник с 0:2 от Полша

Българският национален отбор по футбол изигра слаб мач, в който защитата отново бе трагична

Българския национален отбор по футбол загуби първия си мач за 2010 г. Навръх националния празник 3-и март „трикольорите” ни зарадваха с 0:2 от Полша във Варшава в контролна среща.

Нашите изиграха едно много слабо първо полувреме и по-силно второ, но домакините се възползваха от две грешки в нашата защита и заслужено победиха.

Отбраната на тима отново се оказа „ахилесовата пета” в тима на Станимир Стоилов. Защитниците за пореден път не показаха синхрон, а Иван Иванов имаше основна заслуга за второто попадение на „дружина полска”.

Мачът започна с натиск за домакините. В студеното варшавско време 5000 зрители видяха силни минути на своя тим след първия съдийски сигнал. Поляците владееха постоянно топката и макар и без чисти голови възможности, диктуваха играта.

Първата възможност за гол обаче бе пред България. В 21-ата минута след центриране Бербатов бе близо до попадение.

В 41-ата минута поляците организираха много опасна атака на скорост и Иванков спаси страхотен удар под гредата на своята врата. Две минути след това домакините поведоха. Куба проби много добре в наказателното поле отдясно и стреля през краката на Минев в левия ъгъл на вратата – 1:0.

През втората част Стоилов започна с две смени. В игра на мястото на Сърмов и Ивелин Попов се появиха Велизар Димитров и Валери Божинов. В следващите десет минути българите играха най-добре. Първо Чавдар Янков стреля от границата на пеналта, а след това Божинов изпрати в аут удар от близко разстояние.

Затова пък, в 62-ата минута поляците вкараха още един гол. Изсипана топка в центъра бе избита от Иван Иванов в краката на противников футболист, който бързо намери Левандовски и последният разстреля Иванков със страховит удар.

До края на срещата Станимир Стоилов направи още няколко смени, но това по никакъв начин не промени облика на отбора. Единствената по-сериозна възможност бе в 71-ата минута, когато Божинов отправи удар, избит в корнер от вратаря на Манчестър Юнайтед.

Така нашите започнаха по негативен начин годината и въпросителните пред Станимир Стоилов остават много и прекалено неясни, след като тимът ни играе на приливи и отливи, а защитата е трагична.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч