3. ЦСКА издрапа до 2:2 срещу Локо (София) (видео)

ЦСКА издрапа до 2:2 срещу Локо (София) (видео)

„Червените” губеха с 0:2 на почивката, Маркиньос герой за „армейците”

Отборите на Локомотив (София) и ЦСКА направиха изключително интересен мач помежду си, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра на стадион „Васил Левски” и бе от програмата на 9-ия кръг на родната „А” група. „Железничарите” поведоха през първото време в голове на Писаров и Генков, а „червените” изравниха през втората част с попадения на Маркиньос.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути символичните гости от ЦСКА дори бяха малко по-активни. В 8-та минута Румен Трифонов опита късмета си от дистанция, но кълбото не намери очертанията на вратата на Пейков.

Така се стигна до 11-ата минута, когато при една атака по левия фланг Румен Горанов центрира с левия крак, Писаров се откъсна от защитата и с глава прониза М’боли за 1:0.

След това попадение ЦСКА се мобилизира и в 23-ата минута Делев стреля от границата на наказателното поле, ала топката премина високо над напречната греда. В следващата атака обаче Дерек Асамоа навлезе мощно в наказателното поле, финтира Минев и шутира с десния крак, но М’боли спаси с вещина.

Няколко секунди по-късно обаче нищо не можеше да помогне на алжирския страж на „червените”, след като Писаров напредна по десния фланг, центрира меко към Генков, който се извиси и с глава удвои преднината на своите.

След този гол символичните домакини намалиха оборотите и позволиха на „армейците” да създадат няколко опасни положения пред Пейков. В 40-ата минута, след един фаул, Янчев овладя в наказателното поле, след което намери непокрит Йордан Минев, който прати кълбото зад стража на „железничарите”, но бранителят на ЦСКА е бил в засада.

До края на полувремето не падна нов гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Локомотив.

Втората част започна с добра възможност за домакините, след като Димитров качи топката на главата на Генков, но изстрелът на нападателя премина покрай лявата греда на М’боли. 9 минути по-късно ЦСКА можеше да намали, след като Делев центрира, а Платини игра с глава, но в последния момент Пейков се намеси и улови.

Около 68-ата минута пък Данчо Минев можеше да си вкара автогол, след като топката се удари в него след едно центриране на Асамоа, но М’боли отново показа завиден рефлекс и спаси. Така дойде 73-ата минута, когато Маркиньос изпълни перфектен фаул от около 25 метра, пращайки топката под напречната греда за 1:2.

След това попадение натискът на „червените” се усили и в 83-ата минута, след грешка в защитата на домакините, Маркиньос се озова очи в очи с Пейков, но изстрелът му с левия крак бе спасен от стража на „железничарите”. В даденото от рефера продължение Добрев спъна Виданов в наказателното си поле и съдията отсъди дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Маркиньос, който бе безпогрешен за крайното 2:2.

След това равенство Локо (София) се изравни по точки с Литек и Черноморец на 3-о и 4-о място. ЦСКА пък вече е на 8-а позиция с 12 спечелени точки.

:

Локомотив (София): Пейков, Димитров, Савич, Добрев, Лахчев, Горанов, Дяков, Асамоа (Гаров 89’), Генков (Атанасов 80’), Романов, Писаров (Йорданов 71’)

ЦСКА: Мболи, Дечев (Трекаричи 46’), Акуаро, Виданов, Минев, Тиеро (Платини 58’), Янчев,  Трифонов, Маркиньос, Шеридън, Делев

Жълти картони: Дяков, Горанов (Локо); Минев, Платини, Янчев, Маркиньос (ЦСКА)

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч