3. ЦСКА подпечата визите за Европа след 5:1 над Локо (София) (видео)

ЦСКА подпечата визите за Европа след 5:1 над Локо (София) (видео)

Маркиньос, Минев, Гранден, Янчев и Бранеков се разписаха за "червените"

ЦСКА се класира със сигурност за „Лига Европа”, след като победи с 5:1 Локомотив (София) в среща от 28-ия кръг на „А” група. „Железничарите” поведоха в 16-ата минута, но още до края на първата част „червените стигнаха до обрат след голове на Маркиньос и Минев. През втората за ЦСКА се разписаха Гранден, Янчев и Бранеков.

Така за ЦСКА борбата за Европа свърши със щастлив край, като те си осигуриха мястото, след като Левски и Черно море завършиха при резултат 1:1. Локомотив продължава битката със „сините” и ще трябва да вземат всички срещи до края на сезона, ако искат да играят в „Лига Европа”.

Срещата започна с по едно добро положение и пред двете врати. Първо играчите на Локомотив стигнаха до вратата на Караджов, но след центриране и създалото се разбъркване пред вратата Павел Виданов успя да избие топката в корнер. В 8-ата минута пък Румен Трифонов напредна добре по лявото крило и проби в наказателното поле на гостите, след което отправи изстрел, но той бе слаб и Левашки улови.

За около десет минути играта се пренесе в центъра на терена с лек превес на ЦСКА, но без опасности. Така обаче се стигна до ситуацията в 16-ата минута. Играчите на Димитър Пенев се бяха изнесли в атаката, което бе много удобно за Златински да прехвърли защитата на „армейците”, а там бе Асамоа, който разстреля Караджов – 0:1.

Последваха няколко много силни минути за гостите от Локомотив. В 18-ата минута Камбруов можеше да направи резултата 2:0, но не успя да преодолее Караджов, след като останаха очи в очи. Стражът извади топката с крак, секунди преди да влезне във вратата му. Нова добра възможност се откри пред Камбуров, който получи топката след пас от Генков, но този път Минев се хвърли на пътя на топката и тя излезе в корнер.

В 30-ата минута ЦСКА изравни. Апостол Попов пусна страхотен пас през целия терен към Маркиньос, който бе оставен непокрив в наказателното поле на гостите, а за него не оставаше нищо освен да вкара топката с глава и го направи за 1:1.  Така ЦСКА изравни и продължи да натиска, но не стигаха до нищо интересно. Едва в самия край на полувремето успяха да отбележат гол. Маркиньос подаде към Минев, който си спря топката на гърди и отправи уникален диагонален изстрел, с което се разписа, за да направи обрат на „Българска Армия”. Така след попадението на Минев в 44-ата минута завърши и първата част при резултат 2:1 в полза на ЦСКА.

Втората част започна по най-добрия възможен начин за „армейците” , защото Гранден направи преднината на ЦСКА по-удобна -3:1. Делев получи пас в наказателното поле и подаде към нахлуващия на скорост Гранден. Французинът отправи много премерен и точен изстрел, който направи Левашки безпомощен.

След попадението на Гранден играта се успокои за около 20 минути и никой не създаде сериозна голова ситуация. Гостите от Локо се опитваха да атакуват, но бяха спирани при всеки един опит. Поредна атака на Локомотив бе прекъсната в центъра от играч на ЦСКА, който пусна към Саидходжа, а той пък видя страхотно включилият се Тодор Янчев. Капитанът си овладя топката, след което прехвърли по много елегантен начин излезлия Левашки – 4:1 в 72-ата.

При този резултат играчите на Димитър Васев разбраха, че няма как да успят да вземат нищо от „армията” и играта започна да се води само от „червените”. Така се стигна и до ситуацията в 85-ата минута, в която току що влезлият Бранеков отбеляза гол от около 25 метра с много добър изстрел – 5:1.

С тази победа ЦСКА подпечата пасопртите си за участие в „Лига Европа”, защото дърпат съв шест точки на четвъртия Левски два кръга преди края. В Локомотив продължават борбата за Европа, защото те са само на точка от Левски, който днес направиха 1:1 с Черно море във Варна.