3. ЦСКА развали магията и вкара, но отстъпи с 2:3 пред Ботев (ВИДЕО)

ЦСКА развали магията и вкара, но отстъпи с 2:3 пред Ботев (ВИДЕО)

Тони Силва прекъсна черната серия за "армейците", а през втората част бе изгонен заедно с Пламен Николов

ЦСКА спря черната си серия от 10 двубоя без гол и отбеляза два на Ботев (Пд) на базата на „канарчетата” в кв. Коматево, което обаче не се оказа достатъчно дори и за точка, тъй като отбора на Петър Пенчев успя да отбележи три гола, печелейки сблъсъка от XXX кръг в „А” група. Лазар Марин откри резултата в срещата в 33-ата минута, а Тони Силва вкара така чаканото попадение за „армейците” пет минути по-късно. Балтанов даде преднина на домакините в 50-ата, а Балтанов покачи на 3:1 в 63-ата. Милисавлевич успя да намали на 2:3 в 77-ата, но силите на „червените” не стигнаха за повече и срещата завърши при този резултат. В 55-ата минута прехвърчаха искри на терена и Тони Силва удари Даниел Златков без топка, а Пламен Николов блъсна на земята португалеца, след което последваха директни червени картони за Силва и Николов.

Двубоят на базата в кв. „Коматево” започна изключително динамично, а до четвъртата минута Сънди и Гамаков видяха жълтия цвят след опасни влизания.

ЦСКА първи имаше възможност да открие резултата, но в 17-ата минута Жуан Фелипе опита нещо средно между удар и пас, след което Маркович не успя да засече на празна врата.

Гостите имаха лек превес в първата част на полувремето, а опасен диагонален удар на Тони Силва в 23-ата бе париран от Михаил Иванов.

Нов пропуск на „армейците” в 32-ата направи Маркович, който при бърза контра бе изведен добре отляво, но вместо да напредне с топката реши да изненада излезлия вратар на Ботев и би, но кълбото мина встрани от напречната греда.

В ответната атака пропуските на ЦСКА бяха наказани. Лазар Марин опита да намери Цветков в полето на ЦСКА, но Тунчев бе заел добра позиция и пресече паса, топката обаче се върна в Марин, който от малък ъгъл прати топката в мрежата на гостите за 1:0, бележейки своя дебютен гол в професионалната „А” група.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като Тони Силва сложи край на головата суша от 10 мача за ЦСКА с попадение в 38-ата. Кукоч прати балонно топката в полето на Ботев, където вратарят на домакините излезе неразчетено, Силва скочи и с глава прати кълбото между краката на Иванов, вкарвайки така желаният гол за „армейците”.

Единственото по-сериозно положение до края на първата част се откри пред Галчев в 42-ата, който стреля опасно, но топката мина на сантиметри от сглобката.

Ботев започна по-добре втората част и упражни сериозен натиск в полето на гостите, а в 50-ата минута отбраната на „червените” се пропука за втори път. Иван Цветков центрира от пряк свободен,  Балтанов бе изпуснат от защитата на ЦСКА и засече топката с усилие, отклонявайки точно към вратата на гостите за 2:1.

Второто попадение на домакините увеличи напрежението на терена и в 55-ата Тони Силва влезе в пререкание с Пламен Николов и Даниел Златков, като удари лек шамар на последния, а Николов бутна на земята португалеца. Това доведе до червени картони за Силва и Николов.

Ботев показа по-уверена и спокойна игра и при добра атака по левия фланг „канарчетата” поведоха с 3:1. Лазар Марин се справи с Апостол Попов и намери Цветков, който на границата на големия пеналт би технично, матирайки вратаря на гостите.

ЦСКА не се отказа от битката и в 77-ата минута грешка в отбраната на Ботев доведе до гол на Милисавлевич. Терзиев и Златков пресираха Маркиньос за висока топка, но Терзиев не изчисти добре и подаде на Милисавлевич, който спря на гърди и с плътен удар намали на 2:3.

Последва натиск на ЦСКА, а Фелипе пропусна отлична възможност да изравни след центриране на Милисавлевич, при което футболист на домакините увисна под топката, но и Фелипе не реагира достатъчно адекватно и не засече на метри от вратата.

Ботев успя да удържи нападението на гостите до края на срещата и стигна до първа плейофна победа.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия