3. Юношите ни завършиха на равно със Северна Ирландия - 1:1

Юношите ни завършиха на равно със Северна Ирландия - 1:1

Юношеският национален отбор на България (до 19 години) завърши на равно 1:1 със Северна Ирландия в квалификация за европейското първенство през следващата година. Срещата, която се игра в Сараево, бе много динамична, а северноирландците могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки.

Мачът започна с опасен изстрел н Мичел, който мина на сантиметри покрай вратата на Василев. До края на полувремето играчите на Северна Ирландия изпуснаха още няколко изгодни положения, докато нашите отговориха с опасни удари от пряк свободни удари на Миленов, Бенгюзов и Аджов.

Северноирландците поведоха в резултата в 61-ата минута чрез Фъргюсън, но в добавеното от рефера време Аджов изравни резултата. В друг мач от групата домакинът Босна и Херцеговина победи Исландия с 1:0.

В петък българите играят срещу Босна и Херцеговина, а на 12-и октомври срещат Исландия.

Съставът на България: Ивайло Василев, Георги Терзиев, Живко Атанасов, Венцислав Бенгюзов (82-Емануил Манев), Емил Грозев, Кристиан Кръстев (62-Благой Пасков), Радослав Кирилов (69-Томи Костадинов), Костадин Аджов, Валентин Миленов, Ивелин Василев, Александър Манолов.