2. Бойни спортове
  3. Детелин Далаклиев с очаквана победа в Плевен

Детелин Далаклиев с очаквана победа в Плевен

Световният шампион спечели безпроблемно срещата си от държавното лично-отборно първенство по бокс в Плевен

В Плевен продължават срещите от вторият кръг на лично-отборното държавно първенство по бокс за мъже, в което участват 120 боксьори от цялата страна.

Световният шампион Детелин Далаклиев (Мизия'80, Плевен) в категория до 56 кг победи очаквано с 3:0 точки Орхан Хюсеинов (Омуртаг).

В пет от срещите без борба - поради неявяване на противника, продължават напред Александър Александров - НСА (52 кг), Антон Павлов - Левски (64 кг), Деян Петров - Спартак (Плевен) - 91 кг и в кат. над 91 кг Тервел Пулев - Левски и Румен Кендов (Пл.Янков).

В останалите срещи, които завършиха до момента победители са: Димитър Георгиев (Тракиец) - след отказване на Джино Благоев (Славия) в категория до 52 кг.

В кат. до 56 кг освен Далаклиев напред продължават Мустафа Мустафов (Омуртаг), Йосиф Стойчев (НСА) и Божидар Тодоров (Русе).

В категория до 64 кг спечелиха Ангел Димов (НСА), Георги Георгиев (ЦСКА) и Ангел Христов (Левски) - с 5:2 точки в оспорвана среща с Антон Стефанов (Сливен).