2. Черноморец (Бс)
  3. Младите "акули" грабнаха купа в Царево

Младите "акули" грабнаха купа в Царево

Децата от футболната академия на „Черноморец-Бургас”, родени през 1996 г., грабнаха купата за победителите от турнир в Царево с участието на още 4 отбора- „Кремиковци”, „Костинброд” и два от „Асеновец”.

Децата от футболната академия на „Черноморец-Бургас”, родени през 1996 г., грабнаха купата за победителите от турнир в Царево с участието на още 4 отбора- „Кремиковци”, „Костинброд” и два от „Асеновец”.

Макар че бяха по-малки с година
- две от противниците, възпитаниците на треньора Владо Вълчев спечелиха всичките си 4 срещи. Те се наложиха над „Кремиковци” с 2:1, „Костинброд” с 3:1, „Асеновец-1” с 4:0 и „Асеновец-2” с 5:0.

Освен с купа малките „акули” от набор
- 96 бяха отличени и със златни медали. Иван Илиев взе приза за голмайстор на турнира с 6 точни попадения, а Тодор Стойчев беше обявен за най-добър защитник. Треньорът Вълчев пък беше награден с книга.

Междувременно пак в Царево продължава нов турнир за по-малки футболни надежди. Във 2-рия кръг селекцията за набор-97 на „Черноморец” /треньор: Тодор Койчев/ игра срещу по-големи с две години момчета от „Първомай” и отстъпи с 0:2, а отборът на набор-98 /треньор: Малин Орачев/ съкруши връстниците си от „Странджанец” /Царево/ с 16:2 /голмайстори: Димитър Панайотов-4, Валентин Йосков-3, Цанко Вазов-3, Кристиян Иванов-3, Ивайло Димов-2 и Димитър Костадинов/.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец