2. - Други
  3. Черноморец (Одеса) загря за Лудогорец с 0:0 срещу лидера Металист (Харков)

Черноморец (Одеса) загря за Лудогорец с 0:0 срещу лидера Металист (Харков)

Металург (Д) победи Таврия с 2:1 без Велизар Димитров

Съперникът на Лудогорец в турнира Лига Европа - Черноморец (Одеса) направи нулево равенство при гостуването на Металист Харков в среща от 13-ия кръг на украинското първенство.

Двубоят бе генерална репетиция за Черноморец преди срещата от третия кръг на Лига Европа срещу Лудогорец другата седмица.

Черноморец демонстрира стабилна игра в защита и уверено стигна до нулевото реми.

Черноморец игра в състав: Безотосний, Кутас, Бергер, Фонтанело, Сантана, К. Ковалчук, Гай, Приемов, Бобко, Джа Джедже (46-Лео Матос), Самодин (46-Диденко).

Тимът от Одеса заема четвърто място в класирането с 25 точки, пет по-малко от Металист Харков, който със спечелената точка излезе еднолично начело в таблицата.

В друга среща от кръга Металург (Донецк), без българина Велизар Димитров, победи у дома последния в класирането Таврия с 2:1. И двата гола за Металург вкара бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес.

Бразилецът можеше да запише и хеттрик, но пропусна дузпа през първото полувреме. В класирането Металист Харков е лидер с 30 точки, следван от Шахтьор Донецк и Днепър по 29, Черноморец 25, Динамо Киев 24 и други.