2. Други спортове
  3. Акробатика: Караджов и Миланов шести в света

Акробатика: Караджов и Миланов шести в света

Благовест Караджов и Марти Миланов се класираха на 6-то място във финала на двойки (мъже) на световния шампионат по спортна акробатика в Лейк Буена Виста (САЩ)

Благовест Караджов и Марти Миланов се класираха на 6-то място във финала на двойки (мъже) на световния шампионат по спортна акробатика в Лейк Буена Виста (САЩ). Така русенският дует потвърди резултата си от квалификациите, който му позволи да участва в борбата за отличията.

Във финала Караджов и Миланов получиха обща оценка от 26,860 точки. Титлата взе двойката на Русия (28,853), следвана от тези на Великобритания и Беларус.

„Момчетата играха добре и издържаха докрай, въпреки че контузията на рамото, която тормози Марти от доста време, отново не им позволи да покажат максимума си”, заяви Николина Христова, генерален секретар на Българската федерация по спортна акробатика.

На европейския шампионат във Варна през октомври 2011 г. Караджов и Миланов завършиха четвърти. Същото класиране състезателите на треньора Мариян Габровски записаха и на финалите за Световната купа във Форли (Италия).

Утре в Лейк Буена Виста започва световното първенство за по ниските възрастови групи. Четворката Денис Андреев, Исус Маринов, Елвис Величков, Теодор Великов и тройката Преслава Василева, Христина Генова и Виктория Станева ще участват в надпреварата за младежи. Смесената двойка Елена Великова/Алекс Жеков и четворката Красимир Ангелов, Любослав Велев, Ивелин Димитров и Константин Асенов ще играят при юношите старша възраст.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година