2. Други спортове
  3. АКС „Тракия” (Пд) спечели 15 от 18-те възможни медала на националния турнир на малокалибрено оръжие в Стара Загора

Удивителната бройка от 15 медала при 18-те възможни, спечелиха стрелците на АКС „Тракия” (Пд) по време на първия за годината голям национален турнир на малокалибрено оръжие, който се проведе в Стара Загора

Удивителната бройка от 15 медала при 18-те възможни, спечелиха стрелците на АКС „Тракия” (Пд) по време на първия за годината голям национален турнир на малокалибрено оръжие, който се проведе в Стара Загора. Тракийци извоюваха 5 златни отличия в 6-те дисциплини,  като единствено в упражнението 2х30 изстрела на малокалибрен пистолет при мъжете, те класираха състезател (Ангел Чонин) на второ място. В тази дисциплина първото място грабна Димитър Събев от „Диана” (Ямбол), който отстреля 559 т., с точка повече от Чонин. Трети е също ямболия - Иван Димитров.

На малокалибрен пистолет при жените в упражнението 30+30 (30 изстрела бърза стрелба и 30 изстрела прецизна стрелба) Лидия Ненчева от „Тракия” бе безапелационна с постигнатите свои 563 точки и убедително стана първа. Второто място остана за съотборничката й Моника Ботева - с 548  т., а трета е  Кристияна Стоянова от Търговище с 545 т.

На малокалибрена пушка при жените Виктория Петкова от „Тракия” спечели шампионската титла на 60 изстрела легнал. Вики отстреля 585 т. и изпревари с 3 точки съотборничката си от „Тракия” Нели Танева, останала с 582 т. Трета е също тракийка - Виктория Иванчева с 580 точки.

На пушка при жените в упражнение 3х20 изстрела три състезателки на „Тракия”- националки си разпределиха първите 3 места. Виктория Иванчева с 577 точки е първа, второто място остана за Виктория Петкова с 574 т., а третото – за  Петя Луканова с 572 т.

При мъжете на пушка мъже в упражнението 60 изстрела легнал стрелец №1 на България за миналата година Антон Ризов от „Тракия”  бе недостижим на върха и изпревари с 5 точки втория. Тони постигна 585 точки, а втори и трети са съотборниците му от „Тракия”  - Теодор Илиев с 580 точки и Денислав Джандев - с 577 т.

На малокалибрена пушка при мъжете в дисциплината 3х40 изстрела тракиецът Георги Топалов също грабна титлата. Той отстреля 1128 точки, със 7 повече от втория - Никола Пудев, също от „Тракия” , с 1121 точки.
Трети е Васил Пеев с 1108 т.

Състезанието под Аязмото ще бъде първи кръг от надпреварата за купата на България на малокалибрено оръжие.  Държавният турнир в Стара Загора бе за юноши и девойки, мъже и жени и бе включен от спортно-състезателния календар на Българската федерация по спортна стрелба.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година