2. Други спортове
  3. Четири златни медала за Силвия Митева на отделните уреди

Четири златни медала за Силвия Митева на отделните уреди

Силвия Митева от клуб Левски Илиана спечели златните медали на всичките четири финала на отделните уреди от държавното първенство по художествена гимнастика, категория Елит, което завърши днес в столичната зала "Универсиада".

Преди това Митева взе златото в многобоя и в отборното класиране. Клуб Левски Илиана завоюва всичките шест златни медала при жените от държавното първенство. Най-добрата ни състезателка получи оценки 28.300 точки на обръч, 28.800 точки на топка, 26.550 точки на бухалки и 28.800 точки на лента.

Останалите медали във финалите спечелиха Жулиета Канталупи (Левски) и Мария Матева (Олимпия 74, Бургас). Матева е втора на обръч с 27.000 точки, на топка с 26.325 точки и на лента с 26.225 точки и трета на бухалки с 26.200 точки. Канталупи е втора на бухалки с 26.225 точки и трета на обръч с 26.500 точки, на топка с 26.300 точки и на лента с 25.675 точки.

При девойките старша възраст на финалите Симона Иванова от Грация (Варна) стана първа на бухалки с 25.025 точки и на лента с 24.625 точки. На обръч шампионка е Радина Филипова (Чар ДКС, Варна) с 25.650 точки, а на топка - Женина Трашлиева (Черноморец, Бургас) с 26.350 точки.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година