2. Други спортове
  3. Габровски спечели третото място в Обиколката на Мароко

Габровски спечели третото място в Обиколката на Мароко

Ивайло Габровски спечели третото място в 10-етапната Обиколка на Мароко. Той остана на 41 секунди от победителя – южноафриканеца Райнард Ван Ренсбург, а втори е Адил Джелул от националния тим на Мароко – на 2 секунди пред Ивайло.
Последният етап – 120 километра от Ел Джадида до Казабланка, бе спечелен с финален спринт от Арън Браун /РЮА/, който финишира за 3.22:43 ч.

С това време втори е съотборникът на Габровски от турския „Коня Торку Шекер Спор“ – украинецът Юрий Метлюшенко, а трети – триумфаторът Ренсбург.

Това е вторият голям успех за сезона на най-добрия български колоездач през последните години, който взе наскоро и наградата за най-активен бегач в многоетапното състезание „Истарска пролет“ в Хърватия.

Треньор на Габровски в новия му континентален тим е българинът Георги Друмев, който очевидно бързо се приспособи към условията на работа в Турция. Друг украинец от неговия отбор – Володимир Билека, зае престижното шесто място в Обиколката на Мароко, на 2:21 минути от победителя.

„Няма как да не съм доволен от момчетата - караха активно от началото до края, преизпълниха задачите, записахме доста „подиуми“. Само след ден почивка трима от тях, сред които е и Ивайло, ще стартират в три поредни едноетапни състезания в Мароко, а след това ни очаква много важната за нас Обиколка на Турция. Ще се стремим към челни класирания и на нея“, каза Друмев.