2. Други спортове
  3. Габровски запази 3-ата позиция в Мароко

Габровски запази 3-ата позиция в Мароко

Българинът Ивайло Габровски запази третото си място в генералното класиране преди последния ден на традиционната колоездачна Обиколка на Мароко.

34-годишният Габровски от турския отбор "Коня Торку Шекер Спорт" завърши 171-километровия деветия етап от надпревара от Маракеш до Ал Джадия за 3.56:45 часа с времето на победителя Арън Браун (Южна Африка).

Лидерът в генералното класиране Райнард Ван Ренсбург (Южна Африка) финишира четвърти в групата от 19 откъснали се колоездачи, в която беше и Габровски. Ван Ренсбург остана на върха с общо време 31.04:53 часа. Втори на 39 секунди е мароканецът Адил Джелул, а трети е Габровски на 41 секунди.

Колоездачната Обиколка на Мароко е от категория 2,2 на ЮСИ. Последният десети етап е днес следобед, а надпреварата ще завърши довечера в Казабланка, след като състезателите изминат последните 120 от общо 1578 километра.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година