2. Други спортове
  3. Германка грабна 11-а световна титла в колоезденето на писта

Германка грабна 11-а световна титла в колоезденето на писта

Австралиецът Камерън Майер заслужи трета поредна и общо пета световна титла в надпреварата по точки

Германката Кристина Фогел изравни рекорда с 11-ата си световна титла в колоезденето на писта, след като спечели индивидуалния спринт на първенството в холандския град Апелдоорн.

Олимпийската шампионка в дисциплината Фогел настигна по златни отличия с австралийката Ана Миърс.

27-годишната германка победи на финала Стефани Мортън от Австралия, а с бронза се окичи Паулине Грабош от Германия. За Фогел това е второ злато в Апелдоорн след триумфа на Бундестима в отборния спринт.

Домакините от Холандия също имаха поводи за радост, след като Кирстен Вилд спечели дисциплината "омниум" със 121 точки и прибави второ злато от шампионата след триумфа си и в дисциплината "скрач". Амали Дидериксен от Дания завърши втора с 112 точки, а трета се нареди Ръшлий Бюканън (Нова Зеландия) със 106 точки.

Австралиецът Камерън Майер заслужи трета поредна и общо пета световна титла в надпреварата по точки, след като спечели убедително състезанието със 70 пункта. Представителят на домакините Ян Вилем ван Схип завърши втори с 52 точки, а трети остана британецът Марк Стюърт с 49 точки. Европейският шампион Филипо Гана от Италия заслужи за втори път след 2016 година титлата в индивидуалното преследване. Гана финишира за 4:13.607 минута във финала, като изпревари с 1.821 секунда Иво Оливейра от Португалия. С бронза се окичи Александър Евтушенко от Русия.
Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година